Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Toyota Aygo
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Toyota
Pages: 1, 2, 3, 4
Daniel106381
... si cei mici merita un loc pe forum smile.gif

Daca te uiti pe strada se pare ca sintem mai multi smile.gif ... deci are sens un nou topic. Probabil ca avem experiente de impartasit si sfaturi de dat si primit smile.gif

Deci, eu: AYGO+ 1.0L VVT-i 5 МТ
_Constantin_
Bine ati venit cu piticii, intradevar numarul de Aygo de pe strazi e in crestere. Ma bate gandul sa dau matizul si sa iau un Aygo dar deocamdata astept sa fie vreo promotie sau ceva.
BogdanS
Și eu m-am uitat la Aygo pentru nevastă-mea, însă mi se pare uriaș prețul. Cu banii ăia iau un Fiat Albea, dă-o-ncolo de treabă! Nu zic, Fiat e Fiat și Toyota e Toyota, însă mi se pare totuși prea mult...
_Constantin_
Problema se pune altfel... daca ai nevoie sau nu de spatiu. Pentru o doamna care ocazional pune un scaun de bebe in dreapta Aygo e perfecta, pentru cineva care nu face transport de persoane cu masina lui... iarasi e perfecta. Fiatul e spatios si pretul e bun dar calitatea e mai slaba, e urat cu spume in comparatie cu Aygo si nici performantele dinamice nu sunt foarte departe.

Aygo de drive-test din Craiova are 50.000km de mult timp si e o masina "abuzata", fiind pusa la dispozitia clientilor care asteapta dupa masini, au masina in service si dupa atatia km nu are macar 1 greieras sau sa fie ceva rupt sau slabit... iar motorul de 1.0 fara sa exagerez... suna sportiv.
Clauss92942
Pai...?

Ce mai astepti?

E promotie la Aygo!!!
Da' nu spun cat...pt. tine este o promotie de vis...ceva special!!! biggrin.gif
Dragos104286
QUOTE(_Constantin_)
Problema se pune altfel... daca ai nevoie sau nu de spatiu. Pentru o doamna care ocazional pune un scaun de bebe in dreapta Aygo e perfecta, pentru cineva care nu face transport de persoane cu masina lui... iarasi e perfecta. Fiatul e spatios si pretul e bun dar calitatea e mai slaba, e urat cu spume in comparatie cu Aygo si nici performantele dinamice nu sunt foarte departe.

Aygo de drive-test din Craiova are 50.000km de mult timp si e o masina "abuzata", fiind pusa la dispozitia clientilor care asteapta dupa masini, au masina in service si dupa atatia km nu are macar 1 greieras sau sa fie ceva rupt sau slabit... iar motorul de 1.0 fara sa exagerez... suna sportiv.



Pe Constantine il bate tot timpu gandu sa-si ia cate o Toyota...si tot timpu asteapta cate o promotie... smile.gif ...iar pretu la Aygo e intr-adevar exagerat...si nici frumoasa nu e nici la interior nici la exterior...la banii aia iti poti lua atat de multe masini incat parca nici nu e un pret de clasa f mica, e un pret rezonabil pentru clasa medie fortata, cum e Skoda Fabia...iar daca te agiti un pic, obtii chiar si o Skoda Octavia Tour...care e masina, tata, nu jucarie...parerea mea...

As vrea sa-mi pot permite o Honda Civic in 5 usi...e o dulceata de masina...arata fantastic...mi se pare cea mai frumoasa masina pe care am vazut-o in ultimul timp...pacat ca Jazz-ul e scump...ca din respect pentru Honda as fi luat-o in loc s-o ascult pe nevasta-mea sa ne luam Aygo cum vrea ea... smile.gif
_Constantin_
Tu nu intelegi ce am scris eu mai sus? De ce sa cumpar masina de 1.5 tone cand eu merg 99% din timp singur si prin Oras? Sa ma vada vecinii ca mi-am luat limuzina Octavia Tour? WOW cine mai e ca mine? Nu?

Plus ca nu conteaza ca la aceiasi bani cumperi autobuz, costurile de intretinere sunt mai mici, consumul e muuuuuult mai mic, mie mi-a consumat maxim 6.5 cat am avut-o ( aprox 2 spat) si asta in oras. Normal ca nu e genul de masina pt familisti, de concediu sau pentru un copil dar ca masina pentru tineri sau ca a doua masina in casa ... e super buna, zic eu.

Iarasi, treaba cu designul... mie imi place Aygo mai mult decat Yaris si Auris, are un look sportiv, imi place puri si simplu, iar bordul si ceasurile sunt pe gustul meu.


In legatura cu dorinta mea permanenta de a-mi lua masini ... eu nu am venituri fixe, luna asta poate fac 1000 euro, luna viitoare poate fac 10.000, ( am dat un ex, nu ma laudam) si cand fac rost de bani ma gandesc ce sa fac, mai iau o masina? mai fac ceva prin casa? plec undeva 2-3 zile?

Clauss o sa trec sapt asta la voi ca oricum vroiam sa mai intreb ceva si sa facem o calculatie de rate. Mersi oricum. beer.gif
Dragos104286
Pai stai o secunda...pai daca vrei sa-ti iei o masina mica strict de oras, presupun ca mai ai o masina de touring si concediu si samd...deci ai niste bani sa iti permiti sa faci asta...iar daca te gandesti sa dai 12-13.000 pe o masina asa mica cum e Aygo, de ce sa nu-ti iei Smart? E superior din toate punctele de vedere, nu? Sau Mini..........sau ca tine, Matiz......pentru ca daca vrei Aygo, mai bine iti iei Peugeot 107, ca tot e fix aceeasi masina si e mai ieftina...
DAN
QUOTE(Dragos104286)
pentru ca daca vrei Aygo, mai bine iti iei Peugeot 107, ca tot e fix aceeasi masina si e mai ieftina...

mai ieftina..garantie mai proasta...intretinere mult mai scumpa.... :bash:
_Constantin_
QUOTE(Dragos104286)
Pai stai o secunda...pai daca vrei sa-ti iei o masina mica strict de oras, presupun ca mai ai o masina de touring si concediu si samd...deci ai niste bani sa iti permiti sa faci asta...iar daca te gandesti sa dai 12-13.000 pe o masina asa mica cum e Aygo, de ce sa nu-ti iei Smart? E superior din toate punctele de vedere, nu? Sau Mini..........sau ca tine, Matiz......pentru ca daca vrei Aygo, mai bine iti iei Peugeot 107, ca tot e fix aceeasi masina si e mai ieftina...


E chestia de gust, imi place exteriorul mai mult la Aygo. Smart nu mi-as lua din motive evidente, Mini e 20.000 euro, iar Matizul e sicriu cu motor. Cine isi ia Aygo ca singura masina si pleaca cu ea in concediu, cu copil cu bagaje normal ca mai bine pleaca cu o masina mai mare. Eu sunt unul din sustinatorii acestor masini mici deoarece anul trecut cand am avut masina in service am fost de 2 ori la mare in weekend cu Aygo. Si eram eu cu prietena si ne-a fost de ajuns, am mers si cu 140kmh pe A1 si A2 si am fost foarte confortabil. Normal ca nu se compara cu Corolla sau Avensis dar ...

Masina asta e geniala dar depinde foarte mult varsta si starea civila si in principal situatia materiala.

Un Aygo e 8500 cel mai ieftin si 10.500 cel mai scump, vorbesc aici de varianta 1.0 benzina. E zic ca avand in vedere ca un Matiz cu Ac si ABS e 6000 euro ..., in plus eu m-am uitat pe preturi si mi-se par aproape identice cu cele de la 107 sau C1.
Clauss92942
aici ai spus-o bine...bravo beer.gif

e super pret de cand sau repozitionat preturile la Aygo...exact ca la 107/C1 doar ca la Toyota ai o garantie mai buna si preturi la revizii mai mici si....pot continua, dar probabil le stii si tu

Hai vinde stresu ala de matiz si cumpara o jucarie cu care sa te ,,distrezi bine'' cand iesi in oras. wink.gif
Dragos104286
Chiar, asteptam sa te vedem cu un Aygo...sa zici ceva la cald... smile.gif
_Constantin_
Pai masina nu va fi pentru mine ci pentru sora mea si va spun cu mana pe inima, daca as avea 9000 euro in momentul asta direct la Caluss m-as duce sa-mi dea un Aygo 3 usi plus 1.0 si cu ce mi-ar ramane i-as trage niste jante si o vopsea. La banii astia exista numai compromisuri de masini Aveo, Albea, Logan iar mie nu imi plac compromisurile. Daca insa nu ai ce face si ai nevoie de acel spatiu atunci Aygo nu e alegerea cea mai buna.

PS: nu aveti idee cate femei se uita la tine cu jind cand treci intr-un Aygo rosu pe langa ele. In Avensis parca sunt invisibil pe cand in Aygo ... cine a mers cu masina stie despre ce vorbesc.
Clauss92942
eu cred ca te gaseau pe tine frumos ca la mine nu se uita nici dracu biggrin.gif
drabisan
QUOTE(_Constantin_)
Pai masina nu va fi pentru mine ci pentru sora mea si va spun cu mana pe inima, daca as avea 9000 euro in momentul asta direct la Caluss m-as duce sa-mi dea un Aygo 3 usi plus 1.0 si cu ce mi-ar ramane i-as trage niste jante si o vopsea. La banii astia exista numai compromisuri de masini Aveo, Albea, Logan iar mie nu imi plac compromisurile. Daca insa nu ai ce face si ai nevoie de acel spatiu atunci Aygo nu e alegerea cea mai buna.

PS: nu aveti idee cate femei se uita la tine cu jind cand treci intr-un Aygo rosu pe langa ele. In Avensis parca sunt invisibil pe cand in Aygo ... cine a mers cu masina stie despre ce vorbesc.


Costache, nu e de la masina, nu se vede prea bine din afara cine/ce e in Avensis! Ala e motivul smile.gif
S O R I N
Din cate observ ,Claus este dealer toyota.

Cum si Dan este asemenea ,eu zic sa faca amandoi cate o oferta

irezistibila sa vedem care lasa mai mult.... biggrin.gif
Clauss92942
daca imi trimite Dan o moldoveanca il las lui pe Costache cu Aygo cu tot biggrin.gif
_Constantin_
Eu vad asa lucrurile: vorbim aici de fete/femei cu care am vrea sa stam mai mult de 1 seara, ca penale care umbla dupa bani sunt peste tot. Cand te vede in Avensis... hmmm masina lu tata sau ce figurant. Daca te vede in Aygo.... hmm nu are cum sa fie masina lu ta-so si nici figuri nu prea are iar rosu ala... yummy.

Eu in Avensis nu ma simt "barbat", fura masina toata "stralucirea", pe cand intr-o masina mai ... "ieftina" tu esti actorul principal.
Clauss92942
zi domne si tu ...masina simpatica...nu ieftina, ca loganu e ieftin beer.gif
_Constantin_
scuze, bijuterie cu motor e termenul general acceptat. Am luat niste "colege" in Aygo si se uitau la turometru ala si faceau... Asta e Tuuurbooo? :newblush: iar eu radeam in sinea mea si le raspundeam... Da draga, nici nu stiti voi ce stie sa faca masina asta, mica si jucausa. :smoke: Golan mai sunt....
S O R I N
QUOTE(_Constantin_)
raspundeam... Da draga, nici nu stiti voi ce stie sa faca masina asta, mica si jucausa. :smoke: Golan mai sunt....


laugh.gif

Auzi vrei sa ti dau ban ? laugh.gif
Clauss92942
asa descriere imi place... biggrin.gif ...stii cum e bancul cu tipii care merg in big cars...
DAN
Incepand cu aceasta saptamana noi cei de la Toyota Iasi, am inceput pe plan local o campanie, suportata in totalitate de noi, pentru AYGO.
Campania consta in reducerea preturilor la revizii pentru cei ce vor cumpara aygo de la noi,si vor face revizia deasemena tot in Iasi..biggrin.gif
Noi am redus preturile in felul urmator, urmand ca diferenta sa fie suporata de noi ca si dealer:
Revizie 15.000 km----24,51 euro
Revizie 30.000 km----59 euro
Revizie 45.000 km----35 euro
Revizie 60.000 km----70 euro
Revizie 75.000 km----35 euro
Revizie 90.000 km----59 euro
Astfel ajungeti la un cost de intretinere de aprox de 283 euro pana la 100.000 km.Preturile sunt fara TVA si includ manopera si consumabile...

Ce parere aveti?biggrin.gif
_Constantin_
290 EURO pentru 100.000 km ... ce pot sa zic sunt Passaturi care platesc atat la prima revizie. E o chestie imbucuratoare si care probabil va incepe sa se miste peste tot deoarece la fel ca in UE masinile au preturi diferite in functie de dealer, ceea ce e bine.
Clauss92942
ce gluma buna. biggrin.gif ..vin si eu la Iasi sa fac revizia la Aygo...ups...tre sa fac 1800 km... blush.gif
DAN
QUOTE(Clauss92942)
ce gluma buna. biggrin.gif ..vin si eu la Iasi sa fac revizia la Aygo...ups...tre sa fac 1800 km... blush.gif


Ma abtin... bicycle.gif
M A R I A N
Dane, te rog spune-mi cat ma costa, cu tot cu TVA, reviziile la 15000 Corolla 1.4 benzina (cu schimbare si a filtrului de aer si curatarea/"suflarea" celui de polen) si la 30000 la Yaris 1.0 (aceleasi operatii in privinta celor 2 filtre). Multumesc.
DAN
QUOTE(Marian67562)
Dane, te rog spune-mi cat ma costa, cu tot cu TVA, reviziile la 15000 Corolla 1.4 benzina (cu schimbare si a filtrului de aer si curatarea/"suflarea" celui de polen) si la 30000 la Yaris 1.0 (aceleasi operatii in privinta celor 2 filtre). Multumesc.


Ai PM
Dragos104286
QUOTE(Clauss92942)
asa descriere imi place... biggrin.gif ...stii cum e bancul cu tipii care merg in big cars...



Sunt curios care dintre voi circula cu un Aygo...daca nici unu, atunci stiti cum e bancu ala cu tipii care merg in big cars...smile.gif))...asa ca lasati-o mai moale cu laudele...sa ramanem obiectivi totusi....
_Constantin_
Pe tine ce te deranjeaza de fapt? Ca noua ne place masina? Eu chiar nu inteleg? Vrei sa ne convingi ca desi noi consideram ca masina asta e geniala, e de fapt invers? Serios, chiar vreau sa inteleg?

Eu ti-am spus ca nu am Aygo dar am mers destul de mult cu ea ( 2 sapt) cat sa-mi pot face o impresie iar Clauss o conduce zilnic si multumita mie are acum un parbriz nou-nout. Daca mi-o mai lasa 2 zile poate ii fac si capota pe care au scris idiotii aia Mazda. beer.gif
Clauss92942
ce vrei sa spui?
vrei sa imi lovesti si capota? Lasa ca merge si asa...zic si eu ca merg cu mazda!!! biggrin.gif
Dragos104286
QUOTE(_Constantin_)
Pe tine ce te deranjeaza de fapt? Ca noua ne place masina? Eu chiar nu inteleg? Vrei sa ne convingi ca desi noi consideram ca masina asta e geniala, e de fapt invers? Serios, chiar vreau sa inteleg?

Eu ti-am spus ca nu am Aygo dar am mers destul de mult cu ea ( 2 sapt) cat sa-mi pot face o impresie iar Clauss o conduce zilnic si multumita mie are acum un parbriz nou-nout. Daca mi-o mai lasa 2 zile poate ii fac si capota pe care au scris idiotii aia Mazda. beer.gif



Pe mine nu ma deranjeaza nimic...io ma distrez...punctam ca la obiectivitate lasi de dorit...desi n-ai Aygo, cu toate ca ti-ai permite sa-ti iei masinutza asta imediat, totusi o lauzi ca pe ceva sfant...well, nu cred ca i-au murit laudatorii lui Aygo, insa sa-i lasam pe cei care-s posesorii masinii sa-si laude specimenele...ca altfel, pare ca un grup de cativa dealeri toyota incearca cu orice pretz sa-si laude pana la dumnezeire masinile pe care incearca sa le vanda...
Daniel106381
QUOTE(Dragos104286)
Sunt curios care dintre voi circula cu un Aygo...


Eu circul cu unul de vreo 2 saptamini (putin - in total vreo 300 km prin Bucuresti)... recunosc ca am inceput sa o apreciez intradevar abia dupa citeva zile (sint obisnuit cu masini ceva mai mari). E mica si nervoasa si motorul merge bine cind e turat.
DAN
QUOTE(Daniel106381)
QUOTE(Dragos104286)

Sunt curios care dintre voi circula cu un Aygo...


Eu circul cu unul de vreo 2 saptamini (putin - in total vreo 300 km prin Bucuresti)... recunosc ca am inceput sa o apreciez intradevar abia dupa citeva zile (sint obisnuit cu masini ceva mai mari). E mica si nervoasa si motorul merge bine cind e turat.


Mie imi place si cum se aude cand e turat.biggrin.gif.Parca iti arata ca munceste...blush.gif.Masina mie mi se pare super pentru orasele astea aglomerate.Era o vorba care se potriveste acestei masini:"esentele tari stau in sticlele mici!.." biggrin.gif
Clauss92942
pe un site de masini second hand am gasit o celica tunata verde absolut superba la un pret...nu se spune, dar ce m-a distrat e faptul ca o descria dealtfel destul de bine, in schimb o fraza m-a dat pe spate...
,, 100 km/h in viteza II-a dupa care e limitata electronic''

biggrin.gif Pai si Aygo merge la 100 intr-a II-a si nu e limitata...posibil sa fie a mea defecta biggrin.gif
_Constantin_
Avensis 1,.6 ia 95kmh in II-a, 1,8 in jur de 110kmh, asta pe bord. Testat de nenumarate ori. biggrin.gif
drabisan
QUOTE(_Constantin_)
Avensis 1,.6 ia 95kmh in II-a, 1,8 in jur de 110kmh, asta pe bord. Testat de nenumarate ori. biggrin.gif

La mine cu a doua, la 5400 de ture, chiar si azi am vazut-o, are vitezometrul la putin peste 110. Mai mult nu-mi aduc aminte sa fi dus-o vreodata; pina acolo ai terminat de depasit tot ce era si nu mai are sens sa o duc mai mult. Si cind schimbi si "cade" la ~4500 intr-a treia, ai tras o capatina de tetiera.
Florin45517
Am cumparat pentru sotie Aygo Plus AT. Ea este foarte incantata de masina. Am mers si eu cu ea. Cutia automata este super OK in oras cu conditia sa nu te grabesti, cand am preferat sa merg pe manual. La fel si in afara la depasiri, cand imi doream sa am forta ea se gasea sa schimbe. Este posibil sa nu fiu eu obisnuit. Per total masina este ok.

Nemultumit:
-de faptul ca nu are nici cel mai mic indiciu despre consum
-are contacte la deschis usile doar la sofer, iar dupa montarea alarmei am deshis usa dreapta si bine ca nu am lasat cheile pe scaun ca s-a inchis la loc
-masina este in 3 usi (ne-a placut mai mult) dar centura de siguranta ma strange de gat desi nu sunt mititel, saraca nevastamea... o tine pe sub brat ceea ce nu este bine - nu se regleaza in inaltime
-desi are ceva spatii de depozitare nu are nimic inchis, nu poti sa lasi manualul, o copie dupa casco, si alte chestii care nu vrei sa stea la vedere

Trebuie sa precizez ca am vrut Toyota desi trecusem cu gandul pe la Panda (vroiam masina mica pentru oras) si chiar nu a contat pretul. Spun asta pentru ca indiferent de probleme per ansamblu suntem multumit de masina si de alegerea facuta.

PS: Mai greu este ca uita sa mearga pe masina cu cutie manuala si cand beau tre sa fac planurile in asa fel incat sa mergem cu masina ei blink.gif beer.gif
bebelacus
Aygo, de fapt oricare dintre tripleti este o alegere excelenta, mai putin in varianta diesel. prea scumpa, diferenta la consum irelevanta, foarte lenta. parerea mea. un pic mai slabutz izolata fonic dar bazaie placut urechii, cel putin prin oras nu exista o alegere mai buna. ar mai trebui umblat la pret. totusi, in pretul asta cei de la toyota iti ofera cam tot ce se poate pune pe masina, vorbesc de varianta mai scumpa, deci ai ajunge tot cam ca ceilalti la pret.
acum, datele problemei: nevasta vrea masina, ca sa se mai scada cu ceva cheltuieli si io i-am deschis ochii spre tripleti. as vrea sa stiu care este pretul cel mai bun pe care il pot obtine pe un Aygo, benzina si cutie automata. imi place ideea de cutie automata pe o masina al carei scop va fi confortul in oras (consum, parcare, deplasare usoara prin haos etc.)
a 2-a problema: nu ne hotarim la culoare. ii sta bine de tot rosu dar si pe negru ma innebuneste.
beer.gif
guerilla
ia peugeot sau citroen ca acolo obtii preturi mult mai bune.
bebelacus
multzam. cred ca citroenul are cele mai bune preturi. este totusi o masina ieftina si nu vreau s-o incarc cu toate optiunile. vreau sa ma opresc la un basic plus ceva confort gen a/c, radio-cd, inchiderea centralizata cred ca e necesara, poate si niste geamuri electrice m-ar aranja dar cred ca pot renunta la asta. in rest, masina vine cu abs si 2 airbaguri standard, ceea ce mi-ar fi suficient. stiti daca servodirectia este optional? desi cred ca pretul asta ar fi standard. mi-ar mai placea si o vopsea metalizata, una mai jucausa, ca-i sta bine dar si negrul arata bine pe toate variantele. va fi varianta in 5 usi.
ce ma atrage la toyota este posibilitatea alegerii cutiei automate. e mai scump dar visez la asa ceva, plus ca consumurile cica ar fi chiar mai bune cu robotizata. din cauza asta va stresez, caci am inteles ca peugeot / citroen nu ofera nici contra cost cutie automata.
si mai dati-mi si voi niste idei. ce culori i-ar veni mai bine? poze si alte alea. ca tare sint nehotarit.
Hoinar
Eu zic ca imbracata in rosu ii sta cel mai bine biggrin.gif.
Tiberiu61940
Eu ce sa zic? Nevasta are Yaris, dar imi tot zice ca o bate gindul la un Aygo biggrin.gif
Numai ca as lua tot Toyota, chiar de-ar fi mai scumpa, numa' sa nu-i fac vinzare lui Citroneanu cu taxa lui, stai-ar in git
guerilla
QUOTE(bebelacus92825)
si mai dati-mi si voi niste idei. ce culori i-ar veni mai bine? poze si alte alea. ca tare sint nehotarit.


asa:
sau asa:

sau:

sau:
bebelacus
ha, ha! beton! mai ales cele pictate. mi-a placut mult si galbenul ala tip Lamborghini dar nu cred ca au asa ceva si nici n-as plati vreo mie de euroi sa mi-o vopseasca asa.
ati mai aflat daca in afara de Aygo mai ofera si restul cutie automata pt motorul pe benzina?
bebelacus
in cit timp iti vine un Aygo cu AT? presupunind ca nu-l au pe stoc, caci ma indoiesc ca ar avea un aygo automat.
DAN
QUOTE(bebelacus92825)
in cit timp iti vine un Aygo cu AT? presupunind ca nu-l au pe stoc, caci ma indoiesc ca ar avea un aygo automat.

Incearca un telefon la dealer si ai sa vezi..tongue.gif
bebelacus
dureaza cam 3 luni sa vina. de fapt, orice masina care n-o au pe stoc. asta e!
alta problema: a montat cineva alarma pe Aygo? daca da, de cine e facuta, daca au fost probleme cu ea, adica alarme aiurea, sa iti blocheze usile, chestii din astea. si ma refer la alarme puse la dealer, agreate de ei, fara sa iti bage placa cu pierdutul garntiei si alte alea.
lucian14
QUOTE(Tiberiu61940)
Eu ce sa zic? Nevasta are Yaris, dar imi tot zice ca o bate gindul la un Aygo biggrin.gif
Numai ca as lua tot Toyota, chiar de-ar fi mai scumpa, numa' sa nu-i fac vinzare lui Citroneanu cu taxa lui, stai-ar in git

Sa stii ca diferenta de pret ptr.Aygo este chiar meritata...La calitate, la service si la revizii - iti scoti banii wink.gif
bebelacus
am o oferta pt Aygo M/M cu 10,600 ddp, dar imi mai baga alarma, senzori parcare si covorase cauciuc. ce ziceti?
chestia cu senzorii de parcare e putin comica dar daca sint de haram...
revin cu intrebari. cum sint alarmele puse de toyota, cum sint senzorii de parcare. probleme, chestii mai ciudate s-au intimplat cu ele? chiar si cei care nu au aygo dar si le-au pus pe masinile lor mi-ar putea da un sfat.
oricum, maine dau avansul, va fi rosie si va veni abia in decembrie.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.