Help - Search - Members - Calendar
Full Version: curele opel astra
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Opel > Astra / Zafira
just99573
Salutare !
Am un Opel Astra 1.6_16v, din 2000, l-am luat acum o luna (adus din Germania) si am o mica intrebare:
Curelele au fost schimbate la 60.000Km (asa scrie in cartea service) masina are acum 101.000 Km, la cati Km trebuiesc schimbate iarasi curelele? Ele pot sa spun ca arata f. bine acum!
Vreau sa le schimb dar cred ca nu este cazul, asa am facut si cu uleiul, l-am schimbat si dupa 2-3 saptamani am gasit cartonul de la schimbul de ulei cazut pe la motor, scria pe el ca uleiul fusese schimbat in decembrie 2006 si trebuia schimbat la 108.000km iar eu am 101.000Km, deci l-am schimbat degeaba !!!
Iulian Mihail91700
Daca esti sigur ca au fost schimbate la 60000km, ar trebui sa le schimbi la 120000km.
Eu le-am schimbat dupa 60000km si zice-ai ca sunt scoase din cutie, foarte putin uzat scrisul
Cand o vei vedea uzata, sa nu fie prea tarziu!

Nu merita sa risti.
florin58588
S-a mai discutat despre acest subiect si pot spune ca mai am putin si le visez....unii zic sa le schimbam la 60 000 km...bun, teoretic este bine, numai ca al naibii neamt de ce le schimba la 100 000?? sau si mai bine???? credeti ca ala este nebun???Noi schimbam ca suntem nababi si ne este frica de o eventuala rupere, dar trebuie sa luati in seama ca si comerciantii de astfel de piese ar soma dca noi le-am schimba la 100 000.Deci....faceti ce vreti dar eu am mers peste 100 000 si inca nu am nici o problema....vreau sa zic ca nu este prima cu care depasesc 100 000.bafta oricum si spor la bani....
Cipp
Esti liber sa alegi: un schimb de curele-1500 ron, un schimb de motor-3000 E !
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.