Help - Search - Members - Calendar
Full Version: frane fata subaru
Masini.ro Forum > Service/Reparatii & Tuning > Tuning > Suspensie & Frine
G e o r g e
caut kit frana fata subaru impreza WRX . daca auziti pe vreun cunoscut ca a facut upgrade si vrea sa scape de etriere si discuri dati-mi de stire va rog .
air_wolf
galfer nou. nu te juca!
dar daca vrei sa refaci etrierele, imi spui si-ti dau pm cu niste baieti super, la care fac muti care se dau in off-road. si alea sint solicitate biggrin.gif
G e o r g e
vreau frane noi si mai mari smile.gif

ai vreo idee ?
HalbaSus
George, parca tu ai avea-i ceva brembo-uri nu ? Nici alea nu-s bune ? sau imi joaca mie feste memoria... blush.gif
air_wolf
galfer sau brembo
DORU
Nu-l blamati, eu i-am dat idei... blush.gif biggrin.gif
G e o r g e
masina o sa treaca prin ceva modificari . nu merita sa o vand inca , e prea buna , prea tanara , si imi place mult prea mult .

asa ca , vor urma niste modificari de putere . am doua directii pe care pot sa le urmez. una din ele o abandonez pentru ca ar fi mai ieftin sa-mi iau o masina noua cu 250cp din fabrica decat sa o fac pe asta de 250.

asa ca ramane varianta 2 : admisie , evacuare, electronica ... + suspensii , frane ... si adiacente adica . in felul asta ies mai ieftin , am o ocupatie la masina si am zis ca nu ma omor cu banii ? biggrin.gif

franele sunt in proiectul asta implicate si as avea nevoie de sfaturi , m-ar interesa un kit complet macar fata blush.gif adica discuri + etriere . mari ! un 328mm ar fi perfecte , cu 4 pistonase smile.gif dar asta va veni pe viitor .

alte intrebari si nelamuriri ? biggrin.gif
HalbaSus
In loc de admisie+evacuare+electronica de ce nu te gandesti la un compresor mecanic... turbina intr-adevar ar implica modificari majore, dar un compresor mecanic cred ca e mai ieftin de montat... si ar aduce un aport considerabil de cp.
G e o r g e
pai supraalimentare turbo sau compresor . nu-i asta problema , ci : unde il montez ?
HalbaSus
pai n-ai loc pe undeva pe sub capota... ca in portbagaj e mai greu sa-l bagi biggrin.gif
G e o r g e
sa reformulez : unde as in "cine" il monteaza la noi in .ro ?
HalbaSus
Pai il montezi tu... o cheie de 10, o surubelnita... o lada de bere... biggrin.gif eu cred ca in bucuresti tot gasesti un service capabil sa monteze un compresor mecanic, pana la urma nu-i cu mult mai greu decat montatul unui aer conditionat biggrin.gif
G e o r g e
ce frumos suna ... ei bine nu am gasit smile.gif si chiar am cautat .
DORU
George, MARSIL.ro !

Persoana de contact: Marian Vilcu.

Bafta !
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.