Help - Search - Members - Calendar
Full Version: info despre Honda Accord 2.4
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Honda
Aurelian25780
Ce parere aveti de acesta masina? isi merita banii? (vreo 21,000 CIP / 190CP). Cat de fiabila este, are ceva probleme ce stiti despre service-ul din Romania... orice info sunt binevenite, tunning?
Romulus-6
Eu zic ca merita, cu conditia sa nu fi foarte inalt. Pe de alta parte nu stiu nimic despre service-ul lor in Romania si nu m-au impresionat cei de la vanzari prin profesionalism.
Bogdan-415
Decat Honda Accord mai bine iti iei Mazda Rx8 care costa cu 4000 euro mai mult da' isi merita banii
G e o r g e
e o mica mare diferenta de clasa (marime) intre cele 2 modele. si decat rx 8 mai bine impreza si tot asa .

eu zic ca honda este o masina f buna , iar modelul de 2.4 nu este deloc unul cuminte. am auzit numai de bine de masina si imi si place f mult cum arata.
Udo_01
QUOTE(Bogdan-415)
Decat Honda Accord mai bine iti iei Mazda Rx8 care costa cu 4000 euro mai mult da' isi merita banii



Scuze,dar tu nu numai ca,esti off-topic dar confuzi radical doua clase de masini!!!!!
Aureliane:
Am condus versiunea la 2.0L cu 155cp si crede-ma,o placere.Asta ti-o zice unu de 27 de ani care a stat de la 18 ani numai in masini sportive!!!Nici nu vreau sa ma gandesc la ce poate versiunea sora la 190cp!Toate testele comparative din presa straine a desemnat catigator acest model(nu mereu versiunea de 2.4L!!),mai ales in comparatie cu tot o Mazda dar 6 sau Toyota Avensis,Audi A4 (1.8L),etc,etc si sa nu uitam ce fel de masini sant astea!!Mai nou exista si o versiune dizel care a cam facut si aia curatenie in teste si enorm de apreciata in presa de specialitate.
La o masina ca asta nu-ti trebuie service decat pt. inspectii! laugh.gif laugh.gif
Eu zic ca-si merita banii daca ne gandim ca,la pretul CIP e cea mai ieftina masina din clasa asta.Generatia asta e fabricata in J,deci capitolul fiabilitate e definitiv inchis!!! tongue.gif Daca in particular exista probleme cred ca,ar trebui sa cauti un forum (strain) cu posesorii acestei masini,ei ar fi cei mai in masura sa-ti raspunda.Service-ul de pe Mihalache mi s-a parut unul serios cand am fost la voi in Bucale,dar asta nu cred ca,ar putea influenta atat de mult decizia ta.Tuning?Hahahaaha,ai zis Honda si tuning,ai zis zi si noapte,adica ceva inseparabil.Vezi de lista optionalelor,iar daca nu te satisface inseamna ca,ai pretentii si va mai trebui sa scoti niste bani!!
Tine-ne la curent cu decizia ta!!Bafta!
Aurelian25780
Multumesc celor care au participat la acest subiect!
am luat Honda Accord(acum o 3 sapt), am facut 5000 km ... pot spune ca deocamdata sunt multumit :roll: !!! Pot spune ca dupa primii 2000km am inceput sa trag mai serios de ea si ... raspunsurile nu sau lasat mult asteptate. Sper ca mai departe sa nu am probleme. Cat despre service astept sa ajung la 10,000km sa vad ce impresie imi voi face.
Daca aveti intrebari despre Honda cred ca de acum pot sa va raspund ... pe masura ce incep sa le inteleg!
:albino: (Nu vreau sa le fac reclama!) pentru alte intrebari puteti sa ma contactati pe mail.
G e o r g e
ce zici tu nu e reclama smile.gif

ce motor? ce echipare? cat a costat?

poate vii vineri cu ea la intalnire :roll:
guerilla
reclama ?!?! nu, asta nu e reclama.
si daca cineva are intrebari e rugat sa le posteze aici, ca si raspunsurile tale dealtfel.
asta e si scopul acestui forum. ca lumea sa citeasca despre masini.
asa ca ... baga tot ce poti spune despre bijuteria pe care o ai. incepand de la ce e bun si terminand cu ce e mai putin bun. iar cand ajungi in service sa ne spui si cum e acolo.
iar daca sint ceva probleme nu te sfii sa le scrii aici. intr-un viitor nu foarte indepartat si dealeri vor trebui sa-si revizuiasca atitudinea fata de clienti.. asa ca noi incercam sa-i "ajutam" cat de mult putem pe aceasta tema. Din pacate cu unii e mai greu - vezi Porsche Rom. care e in continuare jenant. :rock:
Aurelian25780
Revin cu informatii despre Honda cumparata luna trecuta. Motor 2.4, 190CP, ca echipare are de toate - mai putin GPS.
Vreau sa spun ca masina de misca bine, dupa 5000km consumul e aproape cel declarat ( acum depinde daca te duci in +160kmh se schimba datele :cheers: , sta bine pe drum, in curbe la fel, are reprize bune si la viteze mari - motorul isi face treaba! per total sunt multumit - astept sa vad service-ul la 10,000km.
Daca mai aveti intrebari, nu ezitati - incerc sa fiu obiectiv, chiar daca sunt incantat de masina! ca dovada am facut 5800km in 5 saptamani - majoritatea din placere
George pls spune-mi despre ce intalnire era vorba, poate data viitoare aflu mai din timp si ajung si eu! Multam
PS cat despre lucruri naspa nu prea am ce sa va spun si sper sa o tin tot asa chiar daca sunt supersensibil la chestiile astea (...parca se aude un zgomot, ... parca ... parca ... ) stiti si voi cum e! smile.gif
G e o r g e
despre intalnire :
http://www.masini.ro/forum/viewtopic.php?t=1577&start=0

citeste tot smile.gif

se tine la parcul tineretului la intrarea principala aia care se uita spre pasajul unirea smile.gif
ioan29000
am si eu o intrebare pentru posesorii de honde: cu service-ul cum e? sunt si eu pe cale sa imi cumpar o masina de la ei, dar asta e cea mai mare problema a mea - mai ales dupa ce am avut un ford si mi-au mancat zilele cei de la service de la romcar...
Udo_01
pai mai Ioane,eu as zice ca,daca tot esti din Bucale,sa dai macar odata o fuga pana la ei,discuta si clarifica tot ce nu ti-e clar si apoi la treaba!
Bafta!
iuliana34566
ma bucur foarte mult ca esti multumit de noul tau prieten,honda accord.sa ne tii la curent cu evolutia ei.
referitor la service-uri, la craiova exista service al dealer-ului si se face treaba buna acolo.
apropo de motorul diesel de la honda a obtinut 19 premii la aparitia pe podinm, sa zicem asa.
pentru orice intrebari despre dotari si alte probleme aparute sa nu ezitati va raspund cat de repede posibil.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.