Help - Search - Members - Calendar
Full Version: parere opel corsa 1,3 cdti
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Opel > Corsa / Meriva / Tigra
mihai105785
Salutare stimati automobilisti mar interesa sa-mi cumpar un opel corsa 1,3 cdti un 2003-2004 sh ca nu am bani de noul model ce ziceti merita?
mihai105785
oare chiar nu este pe acest site nici un posesor de corsa sa-mi dea si mie o parere un sfat? :wave:
Sebastian39516
Nu stiu daca o sa mai citesti threadul asta insa iti raspund acum, dupa o lunga perioada de absenta de pe acest forum: tocmai mi-am schimbat opelul corsa 1.2 benzina(ma rog, am cateva luni), cu o corsa 1.3cdti din 2006. Impresii? Deocamdata aproape toate sunt pozitive:
-consum mic(practic trec foarte rar pe la peco biggrin.gif )
-usor de condus
-intretinere aproape la aceeasi bani ca si benzina

Ce nu-mi place este faptul ca pare mai zgomotos trenul de rulare pe fata si este mai greoaie in prima treapta de viteza. Dupa aia urmeaza fun fun fun...Mai ales ca mi-am facut si remapare si am dus-o de la 68 de cai la aproape 90....Recomandare: cauta-ti una cu cati mai putini km si cumpar-o! Se merita!!!
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.