Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Problema clio simbol dci
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Renault
G a B o S
la relanti motoru parca intrerupe adik nu tzine din calculator aceeasi turatie, iar cand plec de pe loc decat din ambreiaj, fara acceleratie, se zgaltaie masina, tot asa ca si cum ar fi prea subturat.

masina are 74mii km si nu am mai avut probleme de genu asta cu ea, decat cand am cumparat o nu era un shurub strans la pompa de motorina si tragea si aer, dar de atunci nu am mai patit nimic.

abia a aparut sindromu, dar s a simtit de mai multe ori in 2 zile. si mi se pare aiurea ca nu s distrugator de masini tongue.gif sa stau cu picioru in ambreiaj toata ziua sau sa fiu ba supraturat, ba subturat.

multumesc anticipat pt ajutor
ionut83652
pi dac nu era strans un surub de acolo vine sqa intamplat ceva cu pompa eventual si cu vreun injector si mai e o problema volantul 9daca e cu masa dubla de acolo apare o fluctuatie usoar )
G a B o S
faza cu surubu a fost exact knd am cumparat o, aku 4 ani, de atunci nu am avut nici o problema, decat faza asta de acum la care adaug ca mai nou, pierde freon din instalatie pentru ca nu mai baga aer rece deloc.
si aku vara, mooor, mai ales ca io cu clio imi faceam treaba prin orash, aku e pe bara, pt ca nu pot sa merg cu limba scoasa de un cot, asa k am sarit pe megan, si astept ca pe 3 iulie m a programat la service. (tipic renault, trebuie sa astepti.....sa dea domnu s o faca nu sa stea toata vara la ei sau la mine dejeaba in parcare).

p.s. faza cu turatia la relanti vad ca nu o mai face, cine stie ce o fi avut, acum merge pe relanti no problem, si pleaca pe ambreiaj lejer.
ii rezolv aeru conditionat si kred ca o vand biggrin.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.