Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Un mic sfat- merita un vento 1,9 tdi din 1993
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Volkswagen
gabi106088
Va salut, sunt decis sa cumpar un vw.vento 1,9 tdi din 1993 culoare metalizata, intrat in tara in anul 2000, masina ingrijita cu schimburi de ulei si curele la timp,drept sa fiu mie imi place masina ff mult, intrebarea mea este daca merita?(spun asta ca il cunosc pe proprietar si masina )
Unii prieteni imi spun ca nu prea merita ca masina este depasita si ca la banii aia mai pun ceva (ceva = cred ca peste 2500-3000 euro) si sa iau una noua.
Dar ce masina noua , ca eu nu vreau altceva decit un vw diesel.Astept unele sugestii si poate unele caracteristici ale vw vento 1,9 tdi.
Va multumesc.
::::AL3X::::
depinde cat costa vento-ul...motorul e bun fiabil consuma putin...asa ca in privinta motorului don't worry...in rest ca masina nu prea e dotata ea e adevarat e cam depasita si presupun ca si pretul e maricel pentru 1993...
mihai105785
Si eu sunt de aceeasi parere ca si Alex ca motoare sunt ff. bune,motor de 90 c.p super economic,dar totusi gindestete ca este o masina din 1993 si nu prea merita este destul de batrina dar daca arata bine si o cunosti destul de bine si este la un pret mai bun,poate ca merita
Vlad95335
Parerea mea e ca o masina de 14 ani nu prea mai merita efortul.. Totusi,la ce bani vrei sa achizitionezi Vento-ul?
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.