Help - Search - Members - Calendar
Full Version: benzina pt. yaris
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Toyota
Daniel105868
Salut!
Sunt un nou posesor de Yaris. Dealerul mi-a recomandat sa folosesc benzina de 98! Credeti ca ar fi o problema daca as folosi de 95?
Voi, posesori mai vechi de Yaris ce tip de benzina folositi?
M A R I A N
Eu am bagat de toate si in Corolla (1.4 benzina hatchback+1.6 benzina Sedan) si in Yaris si-ti pot spune ca in Corolla merge si de 95 fara a-si schimba comportamentul dar la Yaris am vazut ca OMV Carerra 100 se preteaza cel mai bine. Tu alegi.
bhp
eu in corolla de 1.4 vvt-i bag numai Mol de 98 (euro 5) si sunt multumit
_Constantin_
QUOTE(Daniel105868)
Salut!
Sunt un nou posesor de Yaris. Dealerul mi-a recomandat sa folosesc benzina de 98! Credeti ca ar fi o problema daca as folosi de 95?
Voi, posesori mai vechi de Yaris ce tip de benzina folositi?


Parerile sunt impartite, unii spun ca exista diferente intre benzine, altii ca nu exista. Eu simt diferenta decat intre 95 si OMV 100/Petrom 99, in rest nu am vazut diferente. Am 25.000 km si din ei 20.000 am bagat numai benzina OMV 95 si nu am avut nici cea mai mica problema.
Legionaru'
Benzina fara plumb, dar nu de la statii no name.
drabisan
Eu in tara am bagat exclusiv de 95 - nu ma intrebati de ce - de aia!
Afara, pe autostrazi, mi-a venit la indemina sa bag OMV100.
Si am vazut ca se tureaza mai bine incepind cu turatii mai mici, dar cu un consum sensibil mare. Am postat undeva pe Avensis cu cit. Nu am tinut minte.
Dar diferenta de consum nu mi s-a parut ca ar justifica diferenta de putere. Cea de 100 nu m-a impresionat suficient sad.gif
Acum, dupa 18.000km, pun de 98, dar imi trebuie niste plinuri sa ma prind daca merita...
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.