Help - Search - Members - Calendar
Full Version: piese de schimb auto Sh
Masini.ro Forum > Service/Reparatii & Tuning > Aria Tehnica Masini.ro
Cezar81667
Tot cautand una masina second-hand si nefiind prea familiarizat cu domeniu auto-tehnic, am mai intrebat in stanga si dreapta, cunoscuti si colegi, cu privire la diferite marci.
90% din cei intrebati incep raspunsul cu : "si daca-ti cade pompa de injectie?" sau "daca-ti pica ......." etc. :argue: Si, evident, functie de gusturile fiecaruia, o anumita marca are pretul mai mic la piese de schimb fatza de toate celelalte
ceea ce inseamna ca la achizionarea unei masini trebuie sa ma gandesc, IN PRIMUL RAND la costul reparatiilor viitoare (eventuale). blink.gif iar nu la ce mi-ar place sau in care m-ash simti mai bine.

intrebarea-mi era: functie de experientele voastre, care marca ar avea costuri mai...suportabile, in caz de Doamn'fer!? arigato.gif
ion95129
SALUT
Pai....parerea mea, Opel fara doar si poate. E masina buna fata de ce am avut noi pe aci prin targ in ultimii 50 ani si a devenit atat de intalnita pe sosele incat aproape ca a declasat batrana Dacia. Rar gasesti un service sau un magazin de piese auto care sa nu aiba habar sau piese pentru opel indiferent ce tip de opel este. Si este masina buna....daca nu ai pretentii de ferarri......
Stima
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.