Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Unde gasesc turbina de astra classic 1.7cdti 82cp (ieftin)
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Opel > Astra / Zafira
Emilian Andrei60302
Am urmatoarea problema.
La masina lu taicamiu s-a bulit pompa de ulei, datorita slabirii nu-stiu carei piulite. Dupa care am aflat ca i s-a dus dracu si turbina, s-a strambat nu stiu ce ax in ea ...si trebuie alta.

toata afacerea(pompa de ulei si nu-s ce angrenaje pe acolo) a costat pana acu 15 mil fara sa mai pui alergatura si nervi.

ca sa mai scutesc niste bani am zis sa incerc sa aflu un loc unde gasesc turbina mai ieftin. Am inteles ca se invarte in jurul a 25 milioane (oare)?

Cei care au cumparat astyfel de turbine, au avut probleme cu ea, Daca au reusit vreunii sa o repare...va rog da-ti un msg. poate mai scutesc din cheltuieli.

De altfel si niste serviceuri serioase si nu chiar asa de scumpe daca stiti?

Multumesc anticipat.
serginho
la dezmembrari
Emilian Andrei60302
Bun,

atunci sa refromulez : Stiti careva magazine / locatii / importatori piese opel unde as putea gasi o turbina de CDTI mai ieftin.

In concluzie ma intereseaza magazine care nu iau pielea de pe tine.

Multam anticipat
florin55503
oricum te va rupe la bani. turbina e aceiasi peste tot dar probabil vor exista diferente de pret. eu zic sa dai o tura mai intai pe la magazinele mari, apoi pe la magazinase. trebuie sa cauti. daca stai in fata calc nu rezolvi nimic.
cu montajul si cu reglajul turbinei nu stiu cum o sa te descurci dar o sa fie foarte scump si asta. bafta

un sfat: sunt aproape sigur ca turbina de pe 1.7 dti e aceiasi cu cea de pe 1.7 cdti. asa ca vezi la dezmembrari. dar d multe ori pretul e asemanator cu al unei noi . asa ca...
ionut83652
la brasov si timisoare se rapara (ff bine_) gasesti anunturi in bulatinul auto ASM turbo parca era aia de am facut eo si a iesit foarte binecosta cca 500 euro!
uite totusi niste nr de telofon
bucuresti :0721268883

nu mai gasesc acu altele dar gasesti in bulatinul auto si autosupermarket reclame
siti recomand so reconditionezi (ai garantie) la alea sh din dezmembrari e la ghici !
mycutzul
QUOTE(Emilian Andrei60302 @ May 8 2007, 10:25 AM) *
Am urmatoarea problema.
La masina lu taicamiu s-a bulit pompa de ulei, datorita slabirii nu-stiu carei piulite. Dupa care am aflat ca i s-a dus dracu si turbina, s-a strambat nu stiu ce ax in ea ...si trebuie alta.
toata afacerea(pompa de ulei si nu-s ce angrenaje pe acolo) a costat pana acu 15 mil fara sa mai pui alergatura si nervi.
ca sa mai scutesc niste bani am zis sa incerc sa aflu un loc unde gasesc turbina mai ieftin. Am inteles ca se invarte in jurul a 25 milioane (oare)?
Cei care au cumparat astyfel de turbine, au avut probleme cu ea, Daca au reusit vreunii sa o repare...va rog da-ti un msg. poate mai scutesc din cheltuieli.
De altfel si niste serviceuri serioase si nu chiar asa de scumpe daca stiti?
Multumesc anticipat.

________________________________________________________________________________
______________________



e o firrma ;a cluj care aduce turbine, am un amic care ia crapat turbine de pe un passat 2002 si a cautat peste tot, la reprezentata skoda era 57.000.000, a luato de la cluj cu 25.000.000 sau 27.000.000 mai ieftine nu gasesti, ai grija cine iti monteaza turbina ca poate sa tio buleasca iar de noua.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.