Help - Search - Members - Calendar
Full Version: concursul de pronosticuri - catalunya 2007
Masini.ro Forum > Auto Motor Sport > Formula 1 > History
20krpm
mai avem 5 zile si-un pic pina cind incepe iara sezonul de formula 1. puneti pronosticurile voastre pentru duminica, pentru catalunya, aici. ca sa cistigam mai multi participanti (ne place competitia, nu?...) m-am decis ca premiul sa fie acordat ponderat, dupa numarul de participari, si cu conditia ca participantii sa fi votat la mai mult de jumatate din etape. adica la cel putin 9.deja m-am cam si decis care va fi premiul - o sa-l pastrez ca pe o surpriza, dar promit ca n-o sa fie ceva cheesy.

(are cineva vreun smiley din asta cu un steag cu patratzele albe si negre?...)
AZAZEL
din pacate maine nu voi fi in localitate si nu voi putea sa vad rezultatele antrenamentelor de sambata dimineata.

ca atare pronosticul meu este:

1.raikkonem
2.alonso
3.massa
4.fisichella
5.heidfeld
6. kubica
7.kovalainen
8 schumacher
Oana
QUOTE(AZAZEL)
8 schumacher

mi-a stat inima in loc...pune si tu ralf data viitoare, te rog...
pronosticul, dupa ce imi revin...
f1anatic
1. massa
2. alonso
3. raikkonen
4. hamiltone
5. heidfeld
6. kubica
7. kovalainen
8. fisichella
MotorHead
1. massa
2. hamilton
3. raikkonen
4. kubica
5. heidfeld
6. kovalainen
7. barrichello
8. schumacher
AZAZEL
mie imi place ca f1anatic il iubeste rau pe massa si nu-l suporta pe raikkonen. la mine este invers.

oricum , vad ca aici se voteaza in functie de pilotul preferat.

cred ca, ferrari in acest week end este outsider comparativ cu mclaren.

dar asta este, am votat cu ferrari, pt ca imi place kimi.
Oana
1 massa
2 hamilton
3 alonso
4 kimi
5 heidfeld
6 fisichella
7 kubica
8 rosberg
iar daca as fi putut sa votez fara suflet, primele 3 locuri aratau asa: hamilton, alonso, massa...dar nu pot...
AZAZEL
vad ca ceea ce am scris eu mai sus este valabil si pt oana.

oricum cred ca voi il iubiti de fapt pe MS si il priviti pe massa ca succesorul lui. este normal sa fie asa.

eu mi-as fi dorit ca raikkonen sa fri ramas la mc laren.

oricum, sa-l pui pe raikkonen mai jos de top 3 este deplasat.

doar daca se intampla ceva in cursa sau in calificari !!
Alex-F1
1. Alonso
2. Raikkonen
3. Massa
4. Hamilton
5. Heidfeld
6. Fisichella
7. Button
8. Kubica
20krpm
ok, e rindul meu. (abia am terminat de vazut a doua sesiune de antrenament.)

1 = hamilton
2 = alonso
3 = massa
(oana, sorry, dar in thread-ul asta e vorba de puncte. exista alte thread-uri pentru favoritii fiecaruia, in care postam poze cu schumacher, cu senna, cu elicopteru lu senna...)
4 = raikkonen
(de-pla-saaat... dar asa-i trebe daca nu munceste. se trezeste el mai pe la sfirsitu sezonului.)
5 = heidfeld
6 = kubica
7 = fisi
8 = wurtz (sufletu... da macar e numa pentru un punct)
Oana
QUOTE(20krpm)
(oana, sorry, dar in thread-ul asta e vorba de puncte. exista alte thread-uri pentru favoritii fiecaruia, in care postam poze cu schumacher, cu senna, cu elicopteru lu senna...)

sa ziceti merci ca nu pot sa joc pe bune...ca altfel nu mai aveati nici o sansa sa castigati concursul asta...:wave:
aha...deci presimnte omu' ceva si tu profiti repede de sinceritatea lui...imi dai si mie jumatate din puncte daca primii trei termina asa cum am zis eu in afara concursului? biggrin.gif sau uite cum facem...ne aliem de data viitoare si eu votez asa cum imi dicteaza inima, ca sunt eu mai obsedata si nu pot altfel, si tie iti spun cam cum as vota...si tii tu toate punctele si daca iesi castigator, imi dai si mie cutia de la premiu... biggrin.gif eu zic ca e o afacere buna...
20krpm
QUOTE(oana87995)
sa ziceti merci ca nu pot sa joc pe bune...ca altfel nu mai aveati nici o sansa sa castigati concursul asta...

merci tongue.gif

ne aliem daca vrei, dar iti dai seama ca io n-o sa ies niciodata cistigator. asa ca, din pacate, ti-ai ales persoana cea mai nepotrivita. in schimb, eu sint cel care da cadoul, deci... poate totusi ti-ai ales persoana cea mai potrivita smile.gifsmile.gif
AZAZEL
bravo motorhead 23 de puncte


later edit !!!

rusine sa-mi fie.
oana a adunat 24 de puncte.

da !!!

ea este cea mai tare astazi !!!
f1anatic
Repede careva sa imi spuna cite puncte am ca va dau ban la toti pina la urmatoarea cursa !
MotorHead
Multumesc smile.gif Am castigat?

Am avut ghinion cu Alonso, speram sa abandoneze el, nu Raikkonen.
MotorHead
QUOTE(f1anatic)
Repede careva sa imi spuna cite puncte am ca va dau ban la toti pina la urmatoarea cursa !
Parca 11, tre' sa mai studiezi sportul asta tongue.gif
f1anatic
QUOTE(MotorHead)
QUOTE(f1anatic)
Repede careva sa imi spuna cite puncte am ca va dau ban la toti pina la urmatoarea cursa !
Parca 11, tre' sa mai studiezi sportul asta tongue.gif


Nu bre, the privilege of rank ! Altii imi tin mie scorul !
AZAZEL
QUOTE(MotorHead)
QUOTE(f1anatic)
Repede careva sa imi spuna cite puncte am ca va dau ban la toti pina la urmatoarea cursa !
Parca 11, tre' sa mai studiezi sportul asta tongue.gif


12 puncte are tovarasul fanatic.

eu am strans astazi ...2 puncte.

la monte carlo sigur bate kimi.
f1anatic
Care este clasamentul general ?
Oana
eu pe primul loc blush.gif
si nu va mai zic continuarea pentru ca v-ati facut ca nu vedeti ca eu am strans azi cele mai multe puncte...cata invidie :wave:
AZAZEL
Inainte de barcelona clasamentul era asa:

1. oana = 30
2. 20krpm = 30
3. alex-f1 = 22
4. f1anatic = 18
5. a3des = 8
6. azazel = 5

in barcelona s-au strans urmatoarele puncte:

Oana 24
Motorhead 23
F1anatic 12
Tovarasul de mine ...2

Clasamentul general este asa:


1. Oana 54 puncte
2. 20 krpm 30 puncte
2. f1anatic 30 puncte
4. Motorhead 23 puncte
5. Alex F1 22 puncte
6. A3des 8 puncte
7. Azazel 7 puncte

Hmmm. Eu vin puternic din urma !!! blink.gif

ce ne facem? ne bate o femeie? :boxing:
Oana
QUOTE(AZAZEL)
ce ne facem? ne bate o femeie? :boxing:

nu va bate...va ia banii, ma rog, premiile...ca doar asta e singurul lucru la care ne pricepem, nu?
Elena A.
You go girl! :1: :clapping:
AZAZEL
am facut in calcul .
mai sunt 13 etape care inseamna 507 puncte. puncte pe care le poate lua oricine. deci sa nu ne culcam pe o ureche.
20krpm
QUOTE(AZAZEL)
in barcelona s-au strans urmatoarele puncte:
[...]
Clasamentul general este asa:
[...]

verificat si aprobat. multumesc pentru ajutor.
QUOTE(AZAZEL)
ce ne facem? ne bate o femeie? :boxing:

yep. de ce nu. vrei sa-ti oferim protectie si sa separam concursul in "barbati" si "femei"? smile.gif
felicitari, oana. si felicitari motorhead.
Alex-F1
Cool.....mie nu mi-au mers bine zarurile de data asta!!! :evil: ....felicitarile mele celorlalti..... arigato.gif Ne vedem la Monte Carlo.... :boxing: Auzi, da ce ne facem daca Oana castiga concursul, iar premiul castigatorului este ceva ce nu poate folosi o femeie (gen after shave etc)???? blink.gif biggrin.gif Se da premiul la primul barbat din clasament sau cum? :brave:
Baby Blues
Mai primiti si pe altii? biggrin.gif beer.gif ( am auzit ca se dau premii si de aceea as vrea sa particip :angel: )
Oana
QUOTE(stefan_adrian)
Mai primiti si pe altii? biggrin.gif beer.gif ( am auzit ca se dau premii si de aceea as vrea sa particip :angel: )

hey...alo...domnu'...nu-ti ajunge cat ai castigat anul asta?vreo 20 ani de acum incolo sa nu te mai ridici cu pretentii...si sa nu o bagi pe aia ca nu ai castigat tu, ci sotia, ca nu tine... :argue:
asa...alex...after shave nu cred ca o sa fie, deoarece organizatorul a zis ca tre sa aiba legatura cu f1 (desi exista si after shave michael schumacher) blink.gif dar se poate si mai rau de atat...cum ar fi ceva de la o echipa pe care nu o suport...nu dau nume :angel: dar nu va mai stresati atat ca nu o sa castig...asa fac eu impresie buna la inceput, dar sfarsitul va fi tragic...
20krpm
stefan_adrian, mai sint multe puncte in joc, hai si tu.
Baby Blues
Ma bag daca imi da voie Oana. beer.gif blush.gif biggrin.gif
Oana
do it...ca sa vezi ce fata buna sunt :angel: ...auzi...eu zic sa o lasi pe sotia ta, ca e experta acum...
dar dati si voi cutia de la cadou daca o sa castigati? hai ca din aproape in aproape imi asigur si eu o bucatzica din premiul ala daca reusesc sa fac aliantze cu toti biggrin.gif
Baby Blues
QUOTE(oana87995)
do it...ca sa vezi ce fata buna sunt :angel: ...auzi...eu zic sa o lasi pe sotia ta, ca e experta acum...
dar dati si voi cutia de la cadou daca castigati? hai ca din aproape in aproape imi asigur si eu o bucatzica din premiul ala daca reusesc sa fac aliantze cu toti biggrin.gif

Pai si la F1 sunt cate doi. biggrin.gif
Impartim premiul? beer.gif
Oana
QUOTE(stefan_adrian)
Pai si la F1 sunt cate doi. biggrin.gif
Impartim premiul? beer.gif

eu n-am vrut sa intind prea mult coarda, de asta am cerut numai cutia...dar daca voi vreti sa impartiti si premiul cu mine, eu nu ma supar biggrin.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.