Help - Search - Members - Calendar
Full Version: SX4 sau Ignis?
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Suzuki
igor_tm
Ignis GS 1.3 si SX4 GS 1.5 au aprox acelasi dotari (n-am verificat in detaliu) si diferenta de pret in jur de 2000 euro, poate ceva mai mult.

Ma intreb cum de se mai vinde Ignis-ul? Nu vreau sa supar pe proprietarii de Ignis, dar sunt evidente avantajele SX4-ului si cred-ca merita sa dai ceva bani in plus.
Choixalacreme
Poate si pentru cei 2000 de EU in plus.
Sunt si oameni care nu se pricep deloc si care nu vad diferentele.
Andrei Suzuki
Poate pt ca acei 2000eur conteaza? Design-ul e discutabil,iarasi.Deci iti poate placea sx4,iti poate placea ignis. Eu recunosc ca as fi luat SX4 daca era disponibil cand am luat Ignisul.Dar nu are,asa ca raman cu asta.
Florin50070
La vremea cand am luat eu Ignisul, de fapt vroiam DDIS-ul dar imi lipseau cam 1500 euro pentru el. Si pur si simplu nu aveam de unde sa-i scot. Deci chiar a contat acea diferenta dar nu-mi pare rau de alegerea facuta
igor_tm
Ok, deci banii fac diferenta, nu ca SX4 ar avea ceva probleme si Ignis ar fi perfect. Saptmana viitoare am sa merg la un drive test de SX4 si Ignis.
Sorin71828
Si eu mi-as fi dorit un Ignis 4x4 ( oricum SX 4 nu aparuse ) dar diferenta de pret... a contat
Sorin104552
Nu prea pot fi comparate, dupa cum nu pot echivala sx4 cu GV. Fata de Ignis, as alege oricind SX4 indiscutabil, ca design si conceptie.
Am luat Ignis-ul diesel cu 12000 Euro(cash, curs BNR), in februarie 2007,nou, datorita a doua oferte Sara. Am vrut neaparat diesel. Am plecat de la 12.750(curs nu-stiu-care), inclusiv vopsea met+acte.
SX4 diesel era mult prea departe. 4x4 cred ca se apropie de 20.000.
GST
E dragut si sx4...inainte de GV, cu mult inainte m-am interesat de sx4, m-am intalnit cu unicul propietar de un sx4 din bucuresti...vreau sa spun ca mi s-a parut ca locul la sofer este ca in ignis...o parte din consola centrala este ca la GV, are si cheie "inteligenta" ca la GV si design-ul... e mai bun ca la ignis(din pctul meu de vedere). dar depinde de cati bani ai sa dai... wink.gif oricum la vremea aia era in jur de 20.000 ceea ce mi s-a parut prea mult pt o masina ca aia...
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.