Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Cum verifici kilometrajul ?
Masini.ro Forum > Service/Reparatii & Tuning > Aria Tehnica Masini.ro
mosu'
Salutare,

Sunt mai mult decat incepator in ale masinililor deci daca intrebarea mea e total deplasata ... de asta e blush.gif

Exista o metoda (pe care macar cei din service sa o cunoasca si foloseasca) prin care poti verifica cati kilometri a parcurs o masina ?

Daca cineva a desfacut kilometrajul ca sa il puna la o valoarea mai mica lucrul asta se poate verifica (la un service) ?

Intreb lucrurile astea pentru ca mai vad anunturi de vanzare care se termina cu "x km reali. Se poate verifica." :scratchchin:

Numai bine! :wave:

P.S.: Sper ca macar l-am pus intr-o sectiune adecvata ... :angel:
Cristian88423
Kilometrii sunt inregistrati in "bord", dar la unele masini sunt inregistrati si in ECU de unde pot fi "cititi" cu un laptop si cu un soft special. La Laguna unui unchi de-al meu asa au procedat cei de la reprezentanta pentru a vedea nr. de km reali pe care i-a parcurs masina in Germania.
mosu'
QUOTE(Cristian88423)
Kilometrii sunt inregistrati in "bord", dar la unele masini sunt inregistrati si in ECU de unde pot fi "cititi" cu un laptop si cu un soft special.



Multumesc pentru raspuns Cristian.
Daca imi spui si ce inseamna ECU dau o bere ... :cheers:
Mariustom
Vezi aici: http://www.masini.ro/forum/viewtopic.php?t=11958
:wave:
mosu'
QUOTE(Mariustom)



Inteles biggrin.gif

Multu'
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.