Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Achizitie Seat Ibiza 1.2, 70cp
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > SEAT
Marciana105319
Salutare
Intentionez sa achizitionez o Ibiza 1.2l, 70cp. Am facut un drive-test si mi-a placut tare mult. As dori sa aflu care sunt cele mai frecvente probleme care apar.
Imi puteti da ceva sugestii/ sfaturi? Am auzit ca in timp ar putea avea ceva probleme cu motorizarea, e adevarat (care masina n-are nicio problema)?
smile.gif
Masina o sa fie condusa in Bucuresti, 1 persoana, max 2, cel mult 1-2 iesiri pe luna, in week-end pe distante scurte.
Multumesc
Daniel91961
Cele mai frecvente probleme ca apar sunt: niciuna.Daca mergi normal si ii faci reviziile la timp masina nu va avea absolut nicio problema.Cel putin eu nu am auzit pana acum.
Alex89698
In primul rand felicitari pentru alegere. este o masina super.

Eu am una identica din octombrie 2006, am facut cu ea ~10.000km si sunt la fel de incantat ca in prima zi. Probleme? A deschis un tzaran portiera prea tare si mi-a atins mie portiera. Si geamul de la sofer s-a zgariat de la niste pietricele intrate sub garnitura. In rest? Chiar nimic. Merge super bine. Sa ii dau benzina si lichid de spalat geamurile. Consumul a fost mai mare decat la carte la inceput, dar era pe timp de iarna si cu motorul nou. Acuma s-a mai lasat si a scazut consumul spre carte (este adevarat ca merg cu ea mai sportiv, schimbat treptele in 3000 de ture, etc). Astept revizia de 15.000 sa vad ce zic baietii la service, dar nu vad ce porbleme ar putea aparea pana atunci.
Alex89698
Poti incerca aici sa citesti parerile pe care le-am primit eu cand luasem decizia de achizitiona o Ibiza si raspunsurile primite: http://www.masini.ro/forum/viewtopic.php?t...&highlight=
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.