Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Bieleta de directie Almera N16
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Nissan
Marian105543
Salutare tuturor,

Pana acum doar am citit pe forum ce ati avut toti de spus. La prima mea postare aici ma vad nevoit sa va cer un pic de ajutor.

Am o Almera N16 fab. in 2002 pe care am luat-o de la firma de leasing la care lucrez (masina recuperata - a fost la Vodafone). Am luat-o pe 01.09.2006 cand avea 56.000 km. La revizia de 60k baietii de la service mi-au spus ca trebuie schimbata bieleta de directie pe dreapta fata. Am cautat peste tot asa ceva si mereu mi s-a spus ca vine DOAR cu caseta (pretul e undeva in jur de 29mil lei vechi) si nu imi permit sa o cumpar. Este adevarat ca in zonele cu denivelari se aude un zgomot din dreapta, dar pe zonele perfect drepte pot lua mana de pe volan si la 100km/h si masina merge drept si nici nu se aude vreun zgomot.

Tinand cont ca e prima mea masina as dori sa stiu cat de grava este problema pe care o are masina mea si daca ma poate sfatui cineva de unde as putea cumpara bieleta (am auzit de piese after-market, dar prea multe nu stiu).

Multumesc
Arheopterix
Trebuie sa mai ceri o parere.
Sunt piese care au o uzura minima sau maxima.
poti avea o oarecare uzura a unei piese dar care sa fie in limitele "bunului simt".
Normal ca cei de la service sa te puna la plata.
myky_3000
bieleta ..daca e defecta iti trage putin masina...dar zgomotul e de la telescop..cine stie prin ce gropi au dat ei cu ea..
Arheopterix
A trecut aproape un an jumatate de la post.....
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.