Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Senzori Parcare
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Skoda
asalsa83929
Salut, am si eu o intrebare, as vrea sa-mi cumpar si sa-mi montez singur senzori de parcare, intrebarea este daca faptul ca ii voi monta eu singur poate afecta in vreun fel garantia masinii.(Am o Fabia).
Bafta
onet_bogdan
Orice se pune pe masina in garantie trebuie facut la un atelier specializat. In caz contrar pierzi garantia la instalatia electrica.
laur71
Pentru Octavia Tour, senzorii de parcare unde este cel mai bine sa fie pozitionati pe bandoul negru de plastic sau mai jos?
Ar fi bine de aflat ce pozitie au senzorii montati din fabrica, la cei care au cerut ca optiune acest lucru, si daca sesizeaza si bordurile mai inalte, care se pot lovi cu bara.
DORU
PDC-ul din fabrica este in bandou, dar cei montati sub bandou vad la fel de bine, daca sunt 4 la numar. In plus, fiind usor mai jos, "vad" mai usor stalpii mici de inaltime.
onet_bogdan
Din cunostintele mele, ca sa fie eficient trebuie sa aiba minim 5 senzori.
F L O R i N
Ca sunt 4 ca sunt 5 ei trebuie montati exact cum scrie in carte ca sa fie eficienti.Dar 4 senzori sunt de ajuns daca sunt dispusi cum trebuie.
onet_bogdan
E adevarat ca am vazut si masini seriose cu senzori din fabrica si erau 4 la numar. Dar "gurile rele" zic ca daca sunt 4 nu "vede" bine si ca un sistem care se respecta are 5 senzori.
DORU
PDC-ul de la Skoda are 4 senzori si cred ca e de ajuns, daca fabrica a ales astfel.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.