Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Vreau ROVER25 :D...Va rog am nevoie de raspunsurile voastre
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Rover
George103590
Salutare tuturor.
Vreau sa cumpar un Rover25, nu ma pricep foarte bine - stiu doar ca are motor bun si ca arata bine biggrin.gif .
De aceea ii rog pe cei care cunosc masina sa imi raspunda.
Merita vreo 6000 de euro avand in vedere ca au pana in 100 000 de km?
Este foarte scumpa intretinerea? Daca stiti si concret cam cat costa un kit de ambreiaj, un pivot, o curea de distributie, un amortizor sau unde pot gasi preturi ..etc va rog sa imi spuneti.
Exista o problema caracteristica pt. Rover 25?
Astept raspunsurile voastre :argue: ...
Va multumesc anticipat arigato.gif
ionut105559
Salut! Am sa iti spun ca eu am un Rover 214i/1997, aceeasi masina cu 25 dar fara facelift si sunt super multumit de ea. Are destule plusuri cum ar fi consumul redus, putere mare, dotari bunicele. Piesele nu sunt diferite ca valoare fata de celelalte auto, numai ca fiind putine masini nu au pe stoc si astepti cam o saptamana pentru ele. Consumabilele sunt pe stoc. O alta problema a pieselor este aceea ca nu gasesti de la producatori diferiti, ci mai mult de origine si sunt aproape inexistente la dezmembrari in Romania. La ce ofera masina are un pret deloc de neglijat, plus ca are si un aspect foarte frumos, atat interior cat si exterior. In esenta este aceeasi masina cu 214 i 96-99 si MG ZR .
George103590
Super multumesc de raspuns...totusi stii si unde gasesc piese de Rover , adica prin Bucuresti exista magazine sau trebuie sa merg la Automobile bavaria?
ionut105559
In mod normal toate magazinele de piese auto straine aduc si piese Rover , dar in mod sigur Bavaria aduce orice reper. Sa iti dau un exemplu- imediat cum am cumparat masina cineva m-a lovit in spate si am schimbat bara si stopul stanga pe asigurare. Le-am schimbat in Giurgiu cu preturile: bara spate 21 mil si stop 14 mil. La Bavaria au spus telefonic bara spate 9 mil si stop spate 4.5 mil. Concluzia o tragi tu. La mine nu a fost o problema ca era pe asigurare, dar daca le cumparam sigur nu faceam comanda la un magazin din Giurgiu.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.