Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Airbag Mondeo!
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Ford
Marian29857
Buna ziua. Am un ford mondeo din 1998, motor 1,6 benzina si de ceva timp a inceput sa mi se aprinda in bord becul de airbag. Se stinge si se aprinde cand vrea el. Nu depinde de socuri.
Daca ma puteti ajuta cu un sfat raman recunoscator.
Multumesc
calulbreaz
A trecut ceva timp...
Am si eu problema asta acum.
Ai rezolvat-o? Cum?
Merci
Potzocul
am inteles dintr-un alt post de-al tau ca martorul de la airbag se aprinde de 4 ori, face pauza, apoi inca de 4 ori...teoretic inseamna eroarea 44...practic nu sunt 100% biggrin.gif
verifica aici:
http://probefaq.org/service/airbag-fault.html
sper sa fie de folos!
probabil unul dintre senzori are mufa miscata, cand eu am avut aceasta problema, aveam un flacon de suc sub scaun care impingea mufa de la airbag...
piticul07
Salut am si eu o problema cu un ford mondeo 1993 benzina cu airbag sta mereu aprins in bord si nistiu ce sai fac ,poate cineva sa ma ajute. Mersi. Sau cu un manual de utilizare.

Salut am si eu o problema cu un ford mondeo 1993 benzina cu airbag sta mereu aprins in bord si nistiu ce sai fac ,poate cineva sa ma ajute. Mersi. Sau cu un manual de utilizare.
Mariustom
@piticul07, ai mp wink.gif

Să-ți fie de folos smile.gif
ninja.gif thumbsup.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.