Help - Search - Members - Calendar
Full Version: rover streeetwise
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Rover
petrescu96858
sint proaspatul propietar al unui rover streetwise/2004/ 1.6 benzina 109 cp. 30000km. as vrea sa aud niste pareri despre aceasta masina. stie cineva ce origini au motoarele rover? este de origine bmw, in perioada aceea erau sub aripa lor, sau am auzit ca ar fi ceva mostenire honda.
ionut105559
Sa o stapanesti sanatos si fara probleme. Masina este un facelift al lui 25 sau MG ZR sau 214i 96-99. Este o masina reusita cu tinuta de drum buna, rigida-sport. Din cate stiu motoarele seria K au fost dezvoltate inaintea colaborarii cu BMW, celor noi aducandu-li-se schimbari ce duc la indeplinirea anumitor norme de poluare. Deci motoarele sunt ROVER si nuj BMW.
anitei35895
Am avut si eu.............o greseala de masina cu lufturi mari cutie de ford,motor decupat de la bmw,discuri de frana fara racire la 106cp,scaune nerigidizate,electronica de toata jena,fise de bujii care la eschimbi mai des decat o pana de cauciuc,o greseala tehnica totala,din cauza asta au luat-o chinezii,asa si arata o chinezarie maxima.Scuze adevarul doare!
anitei35895
DOVADA
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.