Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Verificare Renault SH
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Renault
Anca105341
Sunt fericita (inca smile.gif posesoare a unui Renault Clio din 2001, iesita evident de mult din garantie si cu aproximativ 54.000 km la bord. Avand in vedere ca a fost vanduta fara carte service, atunci cand am cumparat-o mi s-a recomandat sa o duc in service pentru o verificare amanuntita si pentru schimbarea sistemului de distributie (cred ca asa se numeste, fiti toleranti, sunt mai mult decat novice smile.gif. Rugamintea mea ar fi sa imi recomandati un service in Bucuresti care sa se apropie de ideal: bani cat mai putini, mecanici cat mai priceputi si mai amabili si, bineinteles, sa nu dureze mult verificarea/reparatia.

Nu tin sa fie service Renault sau autorizat Renault, dar astept sfaturi si in aceasta privinta, poate ar trebui sa merg intr-un astfel de service.

Multumesc pentru eventualele raspunsuri si sper sa nu ma ignorati! smile.gif
madi31536
iti recomand sa te orientezi catre service-uri Renault din tara...in bucuresti sunt foarte scumpe...si eu trebuie sa-mi schimb distributia la Clio al meu...am fost la autocobalcescu, serus s.a si mi-am pus mainile in cap...pretul este aprox.(citez) 1800-2000 ron...justificarea este simpla:pe linga kitul de distr. pe care-l schimbi trebuie sa mai schimbi si kitul de accesorii care(surpriza) este mai scump decit kitul de distr...totodata tre' sa schimbi si pompa de apa (care este angrenata de cureaua de distr.) ...asa ca take care...te sfatuiesc sa te uiti in jurul bucurestiului si (daca ai timp) sa-ti faci o programare la service-urile apropiate....(tirgoviste, ploiesti, giurgiu,etc)...vei vedea ca au preturi mult mai mici sau sa faci ca mine:eu mi-am cumparat piesele de la serus(ptr ca au preturi bune la piese dar costuri mari la service) si ma duc cu ele la un service-ul unui prieten ....si ma scot la sub 1000ron cu totul...[/i]
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.