Help - Search - Members - Calendar
Full Version: o mica sugestie
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Peugeot
lucian59987
salut pe toti cei prezenti

ma intereseaza sa achizitionez un peugeot partener, diesel din 2000,motor diesel de 2000/90 cp,gama de echipare rezonabila,adica 2 geamuri electrice,2 air-nag,A/C,centralizata,abs,fara casetofon,si o singura usa culisabila pe dreapta,ma intereseaza cum se prezinta motorasul,consum,costuri de intretinere,si ma mai intereseaza puntea spate am opservat ca este bara de torsiune,bara are bucse sau rulmenti,se schimba greu,eu am avut un peugeot 405 si avea aceeasi suspensie spate,si ma cam durut capul cu rulmentii de la bara,pe drumurile noastre leste jale,ma mai intereseaza si cum se prezinta la asezare pe drum,la viteza,curbe,incarcata si asa mai departe,o descriere ceva mai amanuntita,de la persoane ce au aceasta gama de masina,sau lucreaza pe asa ceva,pretul de achizitie al masinii este de 6600 neg,se merita sau se mai poate lasa si km are 152700,masina este luata de noua de patronul unui magazin de la mine din bloc ,si a mers numai dinsul cu masina ,deoarece el are in dotarea firmei numai dube mari,acum el si.a achizitionat un 407 si am vazut ca acum cata sa.l vinda pe asta de care v.am vorbit

astept ceva sfaturi si sugestii daca se merita

multumesc
bobo9800
din cate stiu eu....am lucrat pe un boxer...de la peugeot is cam scumpicele la reparatii.
depinde acum si motivul pt care-l iei..daca nu vrei sa depasesti greutatea admisa de constructor e ok...cu grija la masina..si sa nu fii mofturos ca se mai aude una alta..
daca ai pretentii de greutate..un motoras de 90 de cai..nu mergfe decat pt carat servetele si ceva suluri de cartoane
am lucrat si pe mercedes, fiat, ford, iveco...
tati ce e nemtesc e sfant...dar in plus..ford e mai usor de intretinut fata de mercedes!
parerea mea...ford transit..e prea buna pt carat
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.