Help - Search - Members - Calendar
Full Version: opel corsa - un nou membru!
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Opel > Corsa / Meriva / Tigra
bogda101853
salutare lume, de vreo saptamana am intrat si eu in clubul corsarilor
mi-am luat o corsa de 1.2 pe benzina din 2004.
as fi recunoscator daca mi-ati putea recomanda niste sfaturi pentru viitor, la ce sa am grija , de ce sa ma feresc cu drumurile astea a le noastre.
sa aveti o zi buna
bogda101853
QUOTE(bogda101853)
salutare lume, de vreo saptamana am intrat si eu in clubul corsarilor
mi-am luat o corsa de 1.2 pe benzina din 2004.
as fi recunoscator daca mi-ati putea recomanda niste sfaturi pentru viitor, la ce sa am grija , de ce sa ma feresc cu drumurile astea a le noastre.
sa aveti o zi buna



mersi mult!
pana acum nimic
sa fiu singurul care are opel corsa? blink.gif
Alina-GSI
nu esti singurul. dar sfaturi specifice nu sunt de dat.
bogda101853
QUOTE(Alina-GSI)
nu esti singurul. dar sfaturi specifice nu sunt de dat.



salut, mersi ca mi-ai raspuns dar ar mai fi ceva care ma cam nelinisteste
e vorba de suspensii, sa fie oare asa la toate corsele, adica mi se par cam rigide, nu amortiszeaza ca la o masina mai mare, ca pana si la dacie micile denivelari se simteau mai bine
in schimb nu pot sa-i contest tinuta de drum la viteze mari, aici bravo!
exista cumva amortizoare mai bune(moi)?
eu i-am mai desumflat putin cauciucurile dar tot zdruncina, ce as putea sa-i fac?
mersi inca o data!
_Constantin_
La orice masina noua trebuie sa astepti putin pana "se lasa" totul, de la motor pana la suspensii. Aceiasi senzatie am avut-o si eu. Dupa 15.000 km parca s-a inmuiat. Bafta.
A K U
Constantine, masina e din 2004...
_Constantin_
Aaaaaa, acum am vazut ... hmmm nu stiu. Poate are km putini cu ea? Sa fie oare ceva specific?
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.