Help - Search - Members - Calendar
Full Version: SCENIC MODELUL NOU
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Renault
corbu25457
:colors: Va rog sa-mi spuneti parerea voastra despre noul model de Scenic.Vreau sa-mi cumpar un model cu motor de 1.9 diesel Confort Privilege.
krysty
din cate stiam eu scenic II nu se comercializeaza inca in ro.
cateva informatii despre el ai aici
Robert_
L-am vazut pe 12 mai la IPSO showroom in baneasa. Arata ff bine.
Laurentiu_007
din cate am citit e o masina f. buna.
corbu25457
Multumesc pt.raspuns.Eu l-am vaut ieri la Targul Auto din Timisoara si mi-a placut enorm de mult,mai ales ca eu am 3 copiii si are un spatiu imens in spate .Am plecat hotarati sa luam o alta masina dar cand am vasut-o pe asta ne-am indragostit de ea.Sper ca facem o alegere buna.Problema e ca trebuie sa asteptam sa vina cel mai repede la sfarsitul lui iunie,dar asta e.....
cristianc
Eu l-am descoperit pe 1 mai aici! M-am mirat ca nu era si pe site-ul romanesc al lui Renault si asa m-am prins ca inca nu il comercializeaza in Romania. Poti vedea ce optiuni are modelul in Turcia.
Constantin-119
Chiar nu stie nimeni nimic despre Scenic II 1,6 Pack?
N-a cumparat nimeni masina asta?
Mi-mi place mult si mi se pare relativ ieftina pt clasa ei
Pareri pro si contra, alternative la aceiasi bani (12500 Euro)
Constantin
Liviu-Stefan
Constantin,

Desi nu am mare lucru de spus, raspund eu la mesajul tau. Masina asta abia s-a lansat, asa ca putini o au si dintre ei se pare ca si mai putini sunt pe forumul asta.

Nu stiu mare lucru despre masina in sine, eu nefiind de formatie tehnica. Atat pot sa iti spun: eu am comandat o 1.6 (deci benzina) si cu tot cu optionale ce am mai pus pe ea (ESP si altele) am ajuns la pret final de 18.242 EUR. Va sosi in august, pe la mijloc.

Eu am cautat o masina de familie si aceasta mi se pare ca le are pe toate (iarasi, nu dpdv tehnic, ca nu ma pricep si nici nu ma intereseaza): e sigura, e mare, e frumoasa. Daca adaug la asta faptul ca pentru aceleasi dotari plateam la alta firma (Toyota - Verso, dex) cam 2.000 EUR in plus, ai datele pe baza carora m-am hotarat eu.

Inca ceva: pe mine ma lasa rece atat mitul masinilor germane, cat si cel al masinilor japoneze. Ca sa nu mai spun ca nu ma entuziasmez la auzul cuvintelor 'common rail' sau 'TDI'...

Stefan
Sorin Lucian33967
Am un Scenic I de trei ani si sint f. multumit. Am vrut sa fac buy back si sa iau ScenicII dar vacarii nostri de la Constanta nu par sa stie ce-i ala si m-au incurcat vreo patru-cinci luni fara sa-mi ofere nici un pret... Asa ca, de nervi, am dat avansul la un Corolla Verso, am pastrat si Scenic1 si nu mai regret ca nu l-am luat pe2... Daca Renault (Total Service International) nu stiu sa faca vinzare la Constanta?!?
ionut32111
varianta 4x4 la ce pret va aparea?daca un scenic II apr full 18200E fata de 14-15000E ,inainte era un pic peste 20000E Scenicul RX4
Sorin Lucian33967
Nu am auzit inca - nici macar in proiect - de Scenic II 4X4, mai ales ca vechiul RX4 nu a fost un succes de piata. Dar, mai stii...
V l a d
masina nu numai ca este in proiect, dar va iesi pe piata anul viitor smile.gif
ionut32111
Vlad stii cumva la ce pret va aparea scenic-ul 2 4x4?
V l a d
pretul nu il stiu, dar se pare ca va arata cam asa + modificarile de rigoare ale producatorului... ca doar nu lanseaza inca fotografiile oficiale smile.gif
V l a d
...
ionut32111
nu arata rau,dar daca si pretul va fi apropia de cel al scenicului 1...e ok :cheers:
Iulian HondaFan
asta arata f. bine.
Sorin Lucian33967
Parca-i Modus. Plecati de-aici cu hibridul vostru...
ionut32111
....e stii tu gusturile nu se discuta sorin lucian
Sorin Lucian33967
Fratilor, stiti cit costa schimbul a doua bielete fatza (scuzati pleonasmul!) la ScenicI? Sapte milioane jumate!!! La Scenic II o fi si mai scump?!?!?!
Dar motorasul electric care blocheaza clapeta de la rezervor? Cinci milioane! Au astia de la service-ul Renault din Constanta (poate si din alte parti) niste preturi, de te sparg! :cry:
V l a d
scenic 4x4 o poza mai recenta
Sorin Lucian33967
E dragutza! Data viitoare am s-o sarut... :compress:
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.