Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Bielete de directie
Masini.ro Forum > Service/Reparatii & Tuning > Aria Tehnica Masini.ro
ncristi
La revizia de 40000 am aflat ca bieletele "au un usor joc" si ca trebuiesc schimbate "cat mai repede" - service autorizat IPSO Ploiesti

Am achizitionat bieltele si m-am dus la un service (f serios - asta garantez smile.gif ) si surpriza- mecanicul mi-a spus ca "bieletele au un joc mic si un grad de uzura "normal" pentru numarul de km (50000 in acel moment).

Dupa ce le-am schimbat mi-a aratat un fel de test - a tinut bieleta de un capat si celalalt ramnea fix - adica nu se deplasa in jos - semn spunea el, ca bieleta inca era OK + intrebarea "cloncanea?" - nu clonacanea --> piesa era OK in opinia lui.

Intrebare:

Cand trebuiesc schimbate piesele astea?... care este gradul lor "normal" de uzura inainte de a fi schimbate?
Horia49540
cam zice bine acel mecanic
daca nuca este fixa in suport, si mai ales daca atunci cand rotesti brusc de volan in bieleta nu se simt jocuri bieleta nu este de schimbat

asa ca daca tot le-ai schimbat bravo, dar nu le arunca pe cele vechi... biggrin.gif :wave:
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.