Help - Search - Members - Calendar
Full Version: AJUTORRRR!!!!!!!!!!!
Masini.ro Forum > Service/Reparatii & Tuning > Aria Tehnica Masini.ro
Cristian2
Am un Jeep Cherokee model 1990 limited, am mici probleme la directie in sensul ca are joc, daca pute-ti sa ma ajutati. As vrea sa stiu principiul de functionare al casetei. Astept sfaturi, multumesc anticipat! ! ! ! ! ! ! [color=red][/color]
daniel21
Pai prietene depinde ce caseta de directie e dar sunt sigur ca e cu servo.Dar jocurile pot fi si de la capetele de bara caseta ai se strica foarte greu.. OK smile.gif
mike.omega
Danie21, reclama este interzisa pe acest forum smile.gif
Daca vrei faci o astfel de oferta printr-un mesaj privat :!:
Cristian2
Am schimbat si capetii de bara, si in caseta toate semeringurile, garniturile, sunt noi originale de jeep si tot mai are joc. PS:Bineinteles ca are servo.
guerilla
dar o echilibrare a rotilor ai facut? jocul la directie apare deseori datorita acestui aspect.. mai ales ca ai inlocuit o multime de piese de pe acolo.
fugi si fa o echilibrare, ca nu e un capat de tzara si vezi cum se comporta.
daniel21
Echilibrarea de rotii se face numai daca trepideaza volanul la o anumita viteza, si clar nu din asta are joc ,posibil sa nu fi montat bine piesele sau sa nu fi fost bune laugh.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.