Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Sondaj - cumparare
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Opel
AJ104925
Salut.
sunt nou pe-aici, si ma intereseaza urmatoare chestie, daca am putea face un sondaj, care si ce metoda a aplicat pentru a-si procura automobilul nou,

1) Leasing
2) Credit (Rate)
3) Plata 100%
4) Altele

eu asi vrea sa-mi cumpar luna aceasta sau urmatoarea un Opel Astra H, cu 5 usi, inca nu am reusit sa ajung la un salon sa "pun mana" pe ea putin biggrin.gif
danmatyas
pai daca ai bani cash e bine sa o iei cu banu jos smile.gif scapi de bataia de cap.
AJ104925
QUOTE(dan florin57283)
pai daca ai bani cash e bine sa o iei cu banu jos smile.gif scapi de bataia de cap.

nu pot sa dau 16.500 odata, un credit pe 5 ani imi convine perfect, sunt doar curios cum isi cumpara lumea pe aici...
Damian53219
cel mai bine mergi la dealerul masinii "mult visate" , si vezi acolo!
daca chiar vrei sa-ti iei ce-si ia lumea pe aici, te duci in Germania , platesti si drumul, stii tu, autobuz, mancare, ale alea, iei masina folosita de acolo bine (100.000km) , vii cu ea in tara, platesti taxa de prima inmatriculare, si observi ca ai facut o economie de 3-4000euro.
Dar, SURPRIZA! incep sa cada chestiile de pe ea, si te costa deja mult prea mult peste bugetul initial, apoi te chinui s-o vinzi....
si asa se dubleaza cheltuiala biggrin.gif
Baby Blues
Asta a fost parerea mea in alt topic :
http://www.masini.ro/forum/viewtopic.php?t...sc&start=60
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.