Help - Search - Members - Calendar
Full Version: zgarietura
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Skoda
serestely94734
Buna.azi mi-am spalat masina la Mol si am constatat dupa ce am ajuns acasa o zgarietura de vreo 5 cm lungime pe o usa .Zgarietura este doar la nivelul vopselei si nu a ajuns adanc. Cu ce pot retusa??? Sau sa ma duc la Service Skoda pt. retus?
viorel96351
Poti incerca cu polish,la o spalatorie care are asa ceva,cu spray cu vopsea dar trebuie codul de culoare din portbagajul masinii.
Totusi cred ca cea mai buna solutie este polish-ul,daca spui ca nu este zgariata adanc.
Bafta.
serestely94734
Pana la urma am gasit ca nu de la spalatorie este ci din parcare. cineva mi-a lovit usa cu o portiera de la alta masina. O sa incerc cu polish
Kun95299
Fa te rog o fotografie inainte si dupa polish, ca se vedem si noi ce se poate rezolva cu polish.
Am si eu niste vecini care lasa urme. Am garaj si rar las masina afara (pe timpul noptii niciodata), insa chiar si asa vecinii binevoitori au gasit cand sa lase urme ca au trecut si ei pe la masina mea sad.gif
serestely94734
Este o firma la mine in cartier specializata in vopsele auto si ma gandesc sa ma duc la ei ca am mai cumparat de la ei in trecut vopsea facuta pe calculator si am vazut ca faceau retusuri cu ceva polish.Precis au ceva polish de calitate.
serestely94734
D-zo si Christosu cineva mi-a zgariat masina in parcare cu o cheie sau un cui pe partea dreapta. Are cineva idee cam cat m-ar costa refacerea usii la Service Skoda?? A mai reparat careva zgarieturi sa-mi poata da un pret informativ??
DORU
Eu am vopsit integral pe CASCO, usa, aripa, spoilere, capota.
serestely94734
Dorule ti-au fost zgariate si tie sau ai "sifonat-o"!! Care are idee cat costa un vopsit de use laterala?? Sa fie oare mai mult de 300-400 lei??
DORU
Mi-au fost zgariate toate. Nu stiu preturile, CASCO a platit.
Kun95299
serestely, daca te duci la Compexit te costa undeva intre 5-600 RON, daca te duci la o vopsitorie specializata atunci te scoti cu 300-350 RON. Acuma preturile depind si de adancimea si marimea zgarieturilor.
serestely94734
Kun stii ceva ateliere in CJ care faca asa ceva?? In afara de Compexit?
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.