Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Daewoo Nubira cdx
Masini.ro Forum > Service/Reparatii & Tuning > Aria Tehnica Masini.ro
adrian104837
Salutare ! Cine ma poate ajuta si pe mine cu niste relatii privitoare la o Nubira, motor de 2.0, mai exact cu privire la faptul ca la desfacerea fiselor pt verificarea bujiilor compartimentul acestora era plin de ulei, la fel si bujiile, super ude.
adrian104837
E normal asa ceva? Ce cauta uleiul ala acolo?!!!!!!
adrian104837
Cine ma poate ajuta cu niste sfaturi pt. o nubira cdx din 2000 cu motor de 2.0?
James Kilowatt
Daca nu ai scanteie, micile "infiltratii" se acumuleaza. Umezeala din cilindru e aproape sigur un efect, si nu o cauza a problemelor. Daca nu ai un injector care curge, aproape sigur ai o fisa intrerupta, care da la masa, bujie dusa, ceva de genul asta smile.gif
James Kilowatt
Am patit-o si eu blush.gif E garnitura de la culbutori, ar putea fi dusa sau slabita. La mine cred ca e dusa, am strans-o ceva mai tare insa tot nu s-a oprit complet pierderea, doar s-a diminuat.
Gaurile de la bujii erau inundate complet, erau 4-5cm de ulei in ele, masurat cu cheia de bujii pe post de joja... cand am scos bujiile s-a scurs in motor. Timp de vreo 20 minute am facut invidiosi toti trabantistii si tdi-istii mai batrani biggrin.gif
Totusi e ciudat ca nivelul de ulei nu a scazut deloc blink.gif Si eu merg pe gaz, deci e exclus sa se fi diluat cu benzina...
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.