Help - Search - Members - Calendar
Full Version: scurgeri ulei ford focus.
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Ford
m100342
Salutare,
Am constatat azi,cand am fost sa-mi schimb uleiul,ca pe baia de ulei(partea stanga cum stam in fata masinii),precum si in partea dreapta,nu stiu pe ce anume,erau urme de ulei,dar mai recente si mai mult pe partea dreapta.Petele astea de ulei se vad numai cand masina este ridicata pe elevator si nu se intamplase cand am schimbat uleiul ultima data.Mecanicul mi-a spus ca ar putea fi vorba de semeringurile de la cutia de viteza sau nu stiu ce valva.Maine o sa ma duc sa-i schimb distributia si celalalte filtre,si o sa-i pun pe mecanicii de acolo sa-si bage nasul si in chestia asta.Voi ati patit asa ceva?Care ar putea fi cauza?Multumesc anticipat.
Cristian57688
Salut.
Ai rezolvat? sper ca nu a fost ceva grav.
Poti sa imi spui, te rog, unde ti-ai facut reparatiile (schimb ulei, distributie, etc) pentru ca tot intreb de un service bun in Bucuresti (nu reprezentanta) si nu am primit nici un raspuns.
Multumesc mult,

Cristi
m100342
salut Cristi,era vorba de un semering de la cutia de viteza,in ceea ce priveste service-ul din bucuresti pe care sa ti-l recomand,chiar nu stiu,eram in vizita in bucuresti la momentul cand am facut acest cont si din graba am trecut bucuresti.dar,daca vrei sa vii pana la valcea,te pot trimite la un service bun de tot,eu am fost foarte dezamagit de ford-valcea.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.