Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Inca o veste din 2005... Noul Fiat Punto
Masini.ro Forum > Masini.ro > News/Noutati
V l a d
2005 este anul lansarii noului fiat Punto. Lansarea a fost precedata de un facelift al vechiului model, dar de aceasta data se pare ca Fiat vrea sa vina cu ceva nou. Sincer mie imi da impresia ca si-a pierdut agresivitatea... dar e decizia Fiat... fara info despre motorizari
V l a d
...
V l a d
...
V l a d
...
G e o r g e
mi se pare mie sau seamana RAU de tot cu golf IV???

astia s-au tampit cu totii?!?!?!?!
M i h a i
Doamneeeeee, incantarea imi dispare din priviri pe masura ce ma uita la masina din spate catre fata. Agresivitate 0 vorba lui Vlad. Urate faruri....acum sa vedem in realitate cum o fi..... :cry:
tipitip
Nashpa! (Ma rog, nu-mi place mie!)
krysty
QUOTE(G e o r g e)
mi se pare mie sau seamana RAU de tot cu golf IV???

:shock: arata-mi si mie cateva asemanari ca eu nu le vad!
G e o r g e
V sefu , V .... am gresit . cu colf V la fata smile.gif
Andrei Suzuki
Poate or mai schimba-o si ei putin.Cel putin fatza ar trebui putin schimbata,desi nu pot sa spun exact ce nu e in ordine
rafaello5
mie mi se pare o masina misto.Sper numai sa nu fie o masina supradimensionata(adica care sa fie prea lunga si sa isi piarda din agresivitate asa cum este golf 5) care sa nu exprime decat functionalitate.Cred ca ar trebui sa se axeze pe partea mai sportiva si mai agresiva a modelului ca doar este o masina adresata persoanelor tinere si/sau persoanelor de sex feminin.Mie oricum imi place ce au facut pana acum(asta daca o sa ramana in varianta asta) ca modelul cu facelift e urat.
Din spate vreau sa spun ca arata cam rau(seamana cu opel corsa).Ar trebui sa faca stoputile ceva mai ascutite, nu asa de rotunjite.Acum sa vedem si motorizarile.Si ceva ce ar trebui sa mai faca: sa ii acorde o nota de personalitate italiana nu sa intre in caracteristicile de desing a masei de masini mici. :cheers:
James Kilowatt
Are o linie frumoasa, insa partii din fata ii lipseste agresivitatea.... Sper sa mai lucreze putin la ea sa-i dea un aer mai de pradator:)
Aveti idee daca au de gand sa puna un diesel mai puternic de 100CP pe noul model?
Opel corsa seamana cu punto, nu punto cu corsa wink.gif
Silviu31014
Imi place! Nu e agresiv da' e cool! Super pt o masina de oras pt tineri. Ma bucur ca au renuntat la formele patratoase (atat la exterior cat si la interior) din seriile precedente. Mi se pare ca aduce mai degraba cu Yaris.
Eu am un Punto 1 din 99 si-mi place mai mult decat Punto 2 si face-liftul.
Si la 50k nu am schimbat nimic la el.Adica e mai fiabil decat se zice.Eu nu am cu ce sa compar decat cu Clio Symbol de la serviciu...
Iar de design italienii sunt cei mai tari.Daca castig la Loto imi iau Alfa smile.gif
Silviu31014
Imi place! Nu e agresiv da' e cool! Super pt o masina de oras pt tineri. Ma bucur ca au renuntat la formele patratoase (atat la exterior cat si la interior) din seriile precedente. Mi se pare ca aduce mai degraba cu Yaris.
Eu am un Punto 1 din 99 si-mi place mai mult decat Punto 2 si face-liftul.
Si la 50k nu am schimbat nimic la el.Adica e mai fiabil decat se zice.Eu nu am cu ce sa compar decat cu Clio Symbol de la serviciu...
Iar de design italienii sunt cei mai tari.Daca castig la Loto imi iau Alfa smile.gif
Iulian HondaFan
e ok, ce atata vanzoleala... fata aduce cu altele, dar din profil mie ( dar s-ar putea sa am ochiul neformat pt. designul masinilor de acolo) mi se pare distinctiv. eu unul as fi mai preocupat de partea tehnica.
James Kilowatt
Pai tehnic au ceva avans fata de concurenta, la partea de diesel. Sper sa si-l pastreze smile.gif Ma intreb cat timp vor reusi sa ramana lideri la diesele, pentru ca in Europa e mare batalia pentru piata asta.
V l a d
se pare ca au modificat serios botul fata de ce e in poze, incerc sa fac rost de noi imagini si sa le postez
M i h a i
De partea tehnica de ce sa fim ingrijorati? Daca va urma traditia lui Punto I ca al lui Silviu, II ca al meu si se pare ca nici III nu e de lepadat, atunci n-are cum sa fie decat un alt succes. Sper insa ca botul masinii sa fie modificat cum zice Vlad
Rai
Da,technica super masini bune si Fiat e falimentar se tine cu subventi curios?Nu?Oricum aici stim ce inseamna Fiat.
James Kilowatt
economia e una, tehnica alta. Cele mai avansate masini au trecut prin probleme economice... inclusiv marcile mitice gen Bugatti, Lamborghini, Aston Martin.... Marketingul e una, tehnica, alta.
Iulian HondaFan
economia insa compromite capacitatea de a face tehnica de varf, e drept dupa un timp...

Fiat se pare ca va iesi din groapa si noul MJT cred ca ii va ajuta. eu unul sunt incantat de orice breakthrough tehnologic care e si fiabil.
Rai
MR nu uita ca marile care au avut probleme au fost preluate de catre alte firme a ramas numai numele si una cu nume mare e chiar facuta de VW,curios ca firmele germane trec prin greu dar nu au dat inca coltul,ca mai toate marile din Europa au fost subventionate de stat,cred ca unii aici ar inebunii sa bage statul banii din impozite in fabrici nerentabile de masini,caci unele sau ridicat si dau profit si unele scriu de an de zile cifre rosii.Eu unul zic cat de buna e o masina si asa se vinde,cred ca normal.
V l a d
foto oficiale
V l a d
si spate
ncristi
Masca preia elemente din noile modele audi...diferenta fiind ca pe audi stau bine...
Spatele arata OK...
James Kilowatt
Fata e din ce in ce mai lipsita de personalitate.... de la punto II incoace fiecare modificare ii ia din agresivitate
Laur007
Gemuletul de langa oglinda e "misto" de tot! :puke:
Munteanu39641
Slab model. Astia fac masinile inspirandu-se de la mail multe modele. I-au cate ceva de la fiecare masina si adauga la prototipul lor de "masinutza".
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.