Help - Search - Members - Calendar
Full Version: GPL pe Aveo
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Chevrolet
marius88521
A pus careva instalatie de GPL pe Aveo? Daca este cineva sa ne spuna si noua cate ceva ,cat consuma,cum trage si alte chestii care ne-ar interesa!
ciprian93848
stiu ca vrei raspunsuri Clare si LA Obiect, insa pe forumuri cei mai multi sunt politicieni: din ce-am auzit..., cred ca...
Deci: eu am avut GPL pe Nova. Consumul era mai mare cu aprox 1l/100 km. Am cunostinte care au GPL pe LOgan/SN - consum aprox 9 urban. De tras, nu prea se simte diferenta. Ca si bani, cele de pe Logan au scazut la vreo 2400 ron. Cred ca tot asta se poate monta pe Aveo, datorita faptului ca e tot cu injectie multipunct. Nu necesita reglaje cu surubelnita, ca cea de pe Nova, iti instaleaza inca un set de injectoare si inca un alt calculator de injectie. Maama ce de mai stiu.. biggrin.gif
marius88521
Am vazut in Praktiker instalatii GPL Euro 4 la 1890 RON cu montaj inclus si ma gandeam ca ar putea fi o alternativa la benzina care se tot scumpeste cu toate ca investitia initiala e cam mare ,GPL este in jur de 1,5 RON pe litru deci mai putin de jumatate din pretul benzinei.
James Kilowatt
Stiu si eu pe "careva" care a pus. E vorba de Chevrolet biggrin.gif
http://www.fr.chevrolet.be/images/index/CH...FR_april_lr.pdf
14k cu toate taxele incluse pentru modelul 1.4 si GPL instalat mi se pare acceptabil. Desi cu 500 euro mai mult intra Nubira (lacetti sedan) cu motor de 1.6 si GPL inclus....
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.