Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Toyote de ocazie
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Toyota
chevy
Salutare posesori TOYOTA! Vreau sa-mi caut o Toyota Yaris SH. Cu factura. Sau poate Corolla.
Date minime: an fabricatie 2004, km. maxim 60.000, dotare minima "Terra". Unde pot gasi? Cei de la Toyota Romania nu au buy-back? Vreau sa o achizitionez de la dealer cu istoricul masinii la zi.
_Constantin_
Ba au. Nu am la indemana acum datele de contact ale omului dar sunt sigur ca le vei primi curand. TOYOTA ROMANIA FACE BUY-BACK si VINDE MASINI SH.
drabisan
Daca ai nevoie si de o a doua confirmare (prima oricum e din sursa bine informata): Toyota RO, cum s-or chema acum, au buy-back si in Pipera sint super-Corole la niste preturi de mori. Nu m-am uitat si dupa Yaris, dar Corolele sint la preturi comparabile cu Yaris-urile. Si fara km, fara busituri...
Merita sa-ti consumi nervii cu un drum pina in cartierul-rezidential-pipera-nu-l-ar-gasi-vreo-bomba-sa-se-termine...
Alexandru99778
Au buy-back? Pe mine unu de la Toyo Motor Center ma tot vrajeste ca nu au asa ceva. O sa fie dar mai tarziu....Eu vreau sa dau un avensis si sa iau Auris dar se pare ca nu pot! sad.gif
MotorHead
Iulian, in ultimele saptamani era o Corolla de vanzare chiar in fata la Next Automobile, in Pitesti. Era cu motor de 2 l, pe motorina, echipare Sol. Daca tin bine minte, vreo 12,500 EUR fara TVA, dar probabil se poate negocia.
vio
QUOTE(Alexandru99778)
Au buy-back? Pe mine unu de la Toyo Motor Center ma tot vrajeste ca nu au asa ceva. O sa fie dar mai tarziu....Eu vreau sa dau un avensis si sa iau Auris dar se pare ca nu pot! sad.gif



pai Toyota Romania nu Toyo motor , ca nu e aceiashi treaba , aia nici nu cred ca or sa faca vreodata
vlademir68887
Cunosc o persoana cu un Yaris de 1,0 de vanzare, in stare f.buna, modelul vechi binenteles. Daca te mai intereseaza ii dau un telefon sa vad daca nu a vandut-o si va pun in legatura. E din Bucuresti.
Ciprian-153
QUOTE(Iulian74637)
Salutare posesori TOYOTA! Vreau sa-mi caut o Toyota Yaris SH. Cu factura. Sau poate Corolla.
Date minime: an fabricatie 2004, km. maxim 60.000, dotare minima "Terra". Unde pot gasi? Cei de la Toyota Romania nu au buy-back? Vreau sa o achizitionez de la dealer cu istoricul masinii la zi.

Buna ziua. Eu doresc sa cedez leasingul pentru o Toyota Yaris din mai 2005 (deci, model vechi ), cu 22.800 km efectuati, varianta Terra, cu carnetul de service la zi. Ca bonus ofer card de intretinere gratuit pe inca 1 an,alarma, covorase,aparatoare noroi. Avansul a fost de 25%, rata lunara totala (include TVA, CASCO,dobanda,valoare reziduala) de 260 eur. Am achitat 23 rate, deci au mai ramas 25. Pretul cerut pentru cedare leasing este de 4.500 eur negociabil. Pentru inchidere leasing mai trebuie sa achit la VBLeasing inca 5.475 eur ( asa era acum o luna ). Pentru confirmarea informatiilor puteti suna la dealerul Toyota din Iasi, Mega Auto, tel. 0232 211664, 262161, cu dl. Dan Hariga.
DAN
Dan Hariga, adica eu..biggrin.gif..iar daca vrei istoric service pentru aceasta masina...tot noi te ajutam..ce e foarte avantajos la masina asta e acel card cu intretinere gratuita....
G e o r g e
adica un yaris 10 000 E ? ahem ... oki biggrin.gif just checking
Ciprian-153
Modelul acesta costa 12.000 eur cu toate taxele. Mai castigi alarma,card de intretinere pe 1 an zile, covorase. Castigul tau e mult mai mare decat cei 2.000 eur din diferenta ( 12.000 pret masina noua - 9.975 pret cerut de mine).
MotorHead
QUOTE(Ciprian-153)
Castigul tau e mult mai mare decat cei 2.000 eur din diferenta.
... cam cat de mult? 4000? 7000? Ori poate intelegem diferit ce inseamna mult ? tongue.gif
chevy
Multumesc tuturor pentru raspunsuri.

1. Constantin astept datele de contact ale celor de la Toyota Romania,din Pipera. Nu au un site unde sunt prezentate masinile?

2. Este Corolla in Pitesti la dealer, dar cam scumpa. Sau ma rog nu am atatia bani.

3. Varianta de leasing pentru Yaris, cea din Iasi ma mai gandesc. Nu este rea oferta, dar cu siguranta mai negociem. Cel putin 1000 de euro.

Cred ca optez mai mult pentru Yaris.
guerilla
sau o corolla 1.6 hatch, sol, 1 an garantie ramas, card revizie moca, doua trenuri de pneuri (cele de vara sport), navigatie, bla bla bla.
private me biggrin.gif

ps. dan poate sa o confirme si pe asta laugh.gif
Adrian68536
Pai si ce pret are asta guerila? Poate ma intereseaza pe mine?
Ciprian-153
QUOTE(Iulian74637)
Multumesc tuturor pentru raspunsuri.

1. Constantin astept datele de contact ale celor de la Toyota Romania,din Pipera. Nu au un site unde sunt prezentate masinile?

2. Este Corolla in Pitesti la dealer, dar cam scumpa. Sau ma rog nu am atatia bani.

3. Varianta de leasing pentru Yaris, cea din Iasi ma mai gandesc. Nu este rea oferta, dar cu siguranta mai negociem. Cel putin 1000 de euro.

Cred ca optez mai mult pentru Yaris.

Astept un pm,daca esti interesat. Negociem!
Alexandru99778
Am si eu un Avensis Terra 2004 de vanzare.

Cedare de leasing: pret 10000 Euro, mai sunt 24 rate a 280 eur TVA inclus, rata casco 260 eur odata la 3 luni valoare reziduala 0%

sau

Pret vanzare cu inchidere de leasing 16200 Euro TVA inclus.

Masina are 45000km, garantie 1 an de zile, jante aliaj, folie cu autorizatie + dotarile echiparii Terra.
Legionaru'
Vand Toyota Avensis,februarie 2006, 24.000 km,revizii efectuate la 7.500 km.Masina se afla in stare tehnica si estetica foarte buna. Tot istoricul masinii il gasiti aici: http://www.masini.ro/forum/viewtopic.php?t=8546

Pret:18.000 €.
MotorHead
Hehe, ce masina vrei sa iei? Succes la vanzare.
_Constantin_
Ce faci ba iti vinzi masina si mie nu imi zici nimic.

Motorhead... daca vinde masina singura masina care si-o va lua va fi Toyota Avensis 2.0 vvt-i 150cp cu jante de 17".

Am dreptate florine?
drabisan
Parca vezi ca ne da lectii Dom' profesor si isi ia vreo 200 si de cai...
S O R I N
Constantine aminteste ti ce ti a zis Florin in parcare la stadion,cand am fost noi la Craiova de masina ta ,ce anume sa incerci....

Daca ti vei amintii vei gasi raspunsul la postul lui Florin...
M A R I A N
Mie imi miroase a AWD si ceva mai inalt, poate un RAV sau un Forester? :angel:
_Constantin_
NICIODATA.
MotorHead
Eu cred ca e 1.9 TDI, cu DI rosii biggrin.gif
Alexandru99778
Cine ma ajuta si pe mine cu un buy-back pentru o Toyota Avensis Terra 2.0 D-4D?
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.