Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Reclama la Logan
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Dacia > Logan Berlina/MCV/Pick-up
adi45619
In Spania. Nu stiu daca le-ati mai vazut sau daca au mai fost postate. smile.gif

http://www.trilulilu.ro/spor2/46a486f6c2eecd

http://www.trilulilu.ro/spor2/791dff72dc548d
C Z R
Mie unul mi-au placut biggrin.gif , arata clar targetul, valoarea si respectul celor carora li se adreseaza blush.gif
G e o r g e
belea ... au un target si un departament marketing ... vai de steaua lor
ciprian93848
sunt de acord cu george. Dupa ce ca eram din lumea a3-a, acu' cazuram de tot. Concluzia reclamelor:e o masina varza, fara nimic. Dupa astea, daca mi-as fii cumparat Logan, n-as mai fi scos capul in lume...
X5
Firma care le-a facut reclama era intr-o criza de idei...
florin55503
in a doua reclama tipul de la voln e ca vai de el. reclama vine sa dea apa la moara celor care cred ca loganul e super masina. de fapt se stabileste clar in aceaste reclame targetul de vanzari in vestul europei..

oricum jalnice reclame.
C Z R
Dar vai suntei rai sau rai-intentionati biggrin.gif Logan este cea mai buna masina si cea mai ieftina la cat de super-accesorizata este blink.gif uitati-va la detinatorii acesteia: au ochelari "smecheri" de soare, scurte de piele, tunsori sau chelii stralucitoare si toti vb. la telefon, semn ca sunt "shukari" din cale afara, ce stiti voi in 5(citeste: cinci) ani va ajunge masina nr.1 lume asa ca dati-va cu tesla in coa... :bash:
DRAGOS
Acuma io te-ntreb asa: tu chiar n-ai nici un prieten sau vreo ruda care sa aiba logan? Sau macar o cunostinta? :argue: Imi pare rau ca generalizezi :puke:
C Z R
QUOTE(<DRAGOS>)
Acuma io te-ntreb asa: tu chiar n-ai nici un prieten sau vreo ruda care sa aiba logan? Sau macar o cunostinta? :argue: Imi pare rau ca generalizezi :puke:


Ba am mai multi "apropiati"(mai putin sau mai mult) care detin acest autoturism si toti sunt la fel, cu parere de rau generalizez pentru ca eu unul sunt scarbit de mentalitatea "loganistului" :minigun: :puke: :boxing: :evil: :bandit:
ciprian93848
nu stiu exact pretul la Logan pt dotarile urmatoare, insa eu pt Aveo am dat 8800 euro (TVA inclus): servo, aer, inchidere,CD 4*40, ABS, 2*Airbag, geamuri electrice fata, asa ca...in ceea ce priveste maretul viitor al Dacia - :puke:
DRAGOS
Biune spus ca nu stii. In banii astia iti iei logan laureate plus cu 4*airbag,ABS,full electric,AC si servo si radio cd :angel:
X5
QUOTE(ciprian93848)
nu stiu exact pretul la Logan pt dotarile urmatoare, insa eu pt Aveo am dat 8800 euro (TVA inclus): servo, aer, inchidere,CD 4*40, ABS, 2*Airbag, geamuri electrice fata, asa ca...in ceea ce priveste maretul viitor al Dacia - :puke:

aceleasi dotari le puteai avea si la logan la aceeasi bani
Cipp
QUOTE(X5)
Firma care le-a facut reclama era intr-o criza de idei...


Eu cred ca e facuta la misto! Urmatorul episod o sa fie - UITE, trag de volan drapta, se misca si rotile in dreapta, trag in stanga, hop si rotile in stanga! Cert e ca pana acum, masina nu se MISCA nici un centimetru! Asta ar trebui sa dea de gandit celor de la reno, nu pretul mic, ci caterinca facuta la adresa masinii!
Baby Blues
M-am uitat si la crash-test-ul de acolo si am ramas uimit totusi ca are 3 stele. Asta m-a uimit oarecum, dar cel mai mult m-a uimit faptul ca si Golf-ul IV cel f.mult laudat in Romania are aceiasi siguranta ca si Logan-ul.
X5
Testul a fost facut cand logan nu era echipat cu airbag-uri laterale,acum daca sar face testul inca odata poate ar scoate un 4 stele.
mihai105785
chiar patru stele cu + este o masina super buna si are foarte multe dotari la acest pret in comparatie cu altele
DRAGOS
QUOTE(mihai105785)
chiar patru stele cu + este o masina super buna si are foarte multe dotari la acest pret in comparatie cu altele

Sa nu exageram. E o masina buna, nu excelenta si nici foarte buna. Pretul este corect, sigurul lucru care ma enerveaza este ca greierasii se inmultesc necontrolat. Cei drept masina bantuie toate coclaurile din Prahova. blush.gif
mihai105785
hai sa mai punem putin mina pe o cheita pe o surubelnita sa mai dam cu putin silicon la chedere si acei greierasi vor dispare acum ce sa zicem na era mai buna berlina ca de break ce sa mai ne reamintim LOGANUL este un pur RENAULT dar asa mai suntem noi uneori mai rautaciosi are un pret fara concurenta,si destule dotari arigato.gif
Cipp
LOGAN BY RENAULT, adica o DACIE cu parfum frantuzesc. E o diferenta biggrin.gif
DRAGOS
QUOTE(mihai105785)
hai sa mai punem putin mina pe o cheita pe o surubelnita sa mai dam cu putin silicon la chedere si acei greierasi vor dispare acum ce sa zicem na era mai buna berlina ca de break ce sa mai ne reamintim LOGANUL este un pur RENAULT dar asa mai suntem noi uneori mai rautaciosi are un pret fara concurenta,si destule dotari arigato.gif

Acuma crede-ma ca am pus mana si pe cheita si pe silicon. Dupa 100 km facuti apar din nou blush.gif Cei drept masina face 150 km /pe zi prin toate santurile.
mihai105785
Fii optimist si incearca cu ceva mai multa sirguinta ca vor dispare,am avut supr nova si scirtiia in draci si troncanea hayonul si i-am dat de cap biggrin.gif
DRAGOS
am avut si eu supernova care avea aceasi problema-hayonul, pana la urma am reusit sa-i dau de cap, dar cu multa greutate
mihai105785
Dar in fine nu era chiar greu asa de dat de cap la hayon la super nova (offff mi-am adus aminte de ea ce sprintena in comparatie cu putoarea de logan de 1,4) dar asta este am dato si acum am un Golan nou si puturos biggrin.gif
Sebastian108720
Loganul este o masina ieftina care a fost construita pentru a-ti face treaba cu ea , nu pentru performante dinamice!
Referitor la reclama mi se pare bataie de joc, atat pentru posesori, cat si pentru romani. Oare cand nu vor mai permite romanii sa fie calcati in picioare?
Codrutz
foarte tare frate ! vb la unu de pe trilulilu ... ce sunt asa miratzi k merg luminile ? smile.gif)
Bogdan104277
Salut,

Zicea cineva degreierasi si scartatieli, si dupa aceea de pus mana pe cheie surubelnita, silicon si alte alea...tot ce s-a enumarat este fix frectie la picior de lemn, cu carmol.... yes.gif

De ce? Pentru simplu motiv ca in felul asta se trateaza efectul si nu cauza.... rolleyes.gif De aceea fenomenu' va reveni verymad.gif verymad.gif

Cauza, evident ca este prea sub nasul nostru ca sa o mai vedem: calitatea deplorabila a multor drumuri din romania, "infrumusetate" cu gropi, santuri, etc...

De fapt ce ar trebui sa facem noi: sa mergem la service sa solictam inlocuirea tuturor elementelor de articulatii pe bani, luam factura, si dam in judecata administratia nationala a drumurilor si ministerul transporturilor, solicitand suportarea cheltuielilor. Daca ar trebui sa plateasca aceste cheltuieli la cateva sute de mii de soferi, din propriile buzunare, domnii de acolo ar misca ceva, si ar exista sosele corespunzatoare.

Din pacate vise...nu se va intampla asta niciodata, cel putin in romania, nu exista suficient spirit civic.. yucky.gif


Era sa uit,

Reclamele alea sunt de 2 bani, sa poata invata si retardatii din vest ce dotari are o masina.
Cred ca sunt din seria : "Stiati ca...Logan....are..face...etc" rolleyes.gif rolleyes.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.