Help - Search - Members - Calendar
Full Version: piese originale fiat
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Fiat
Hriscanu104548
As dori sa stiu daca stie cineva vreun magazin de se pot cumpara piese si consumabile originale fiat la preturi mai acceptabile decat la reprezentanta. Va multumesc
Ionut45405
In principiu piesele originale se comercializeaza prin reteaua marcii. La magazine poti gasi insa piese "de producator" adica fabricate de aceeasi firma ca si piesa originala dar in ambalaj fara insemnele firmei, la pret in general mai mic. Asta pt piesele care nu sunt produse direct de Fiat in cazul nostru. De asemenea, unii comercianti vand si piese in ambalaj original procurate pe diverse cai (reprezentanta, dealeri ai marcii din strainatate).
Eduard46373
Crede-ma sunt patit:piese originale pt fiat mai ieftine ca la Autoitalia si dealerii lor nu gasesti,eu unu pt kit de ambeaj am gasit urmatoarele variante:
La Perugia:6460 lei ,la Augsburg :700 si 1100 lei in functie de marca -nu originale,la Autonet 1200-1300 lei.
Insa la Autoitalia te rupe ;a manopera si uli,asa ca ia de la ei si monteazale in alte parte.
Bafta!
octavian90591
Incercati ( cei din Bucuresti) la italoparts.ro
Eu am cautat cap de planetara ( la ei era 346,2 Ron +tva ),la reprezentanta era 600 ron. Numai ca dura 15 zile livrarea
Ionut45405
QUOTE(Eduard46373)
Crede-ma sunt patit:piese originale pt fiat mai ieftine ca la Autoitalia si dealerii lor nu gasesti,eu unu pt kit de ambeaj am gasit urmatoarele variante:
La Perugia:6460 lei ,la Augsburg :700 si 1100 lei in functie de marca -nu originale,la Autonet 1200-1300 lei.
Insa la Autoitalia te rupe ;a manopera si uli,asa ca ia de la ei si monteazale in alte parte.
Bafta!

Ambreiajul de la Perugia era de Maserati? Ca la nici un Fiat nu costa atata!
Sorin82761
Eu in Cluj , acum 4 ani cand am schimbat disc de ambreaj , placa de presiune am gasit la 800 000 lei , la fel bucsi pe sapte eau la reprezentanta ( doua bucsi pe o parte ) ...7 milioane , iar in magazin am gasit la 120 de mii bucata blush.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.