Help - Search - Members - Calendar
Full Version: vreau sa plec in afara - HEEELP
Masini.ro Forum > Discutii generale > Off Topic > Vacante si calatorii
serginho
vreau ca de 1 mai sa plec in Bulgaria. vreau sa plec cu Dacia mea. am 3 prezoane pe ea. este vreo problema in legatura cu asta?? eu am auzit ca trebuie sa am minim 4 prezoane. ca de asta are Loganu` 4, ca sa fie exportat. tot ce a m auzit nu este sigur si de aceea am apelat la voi.

:argue:
DRAGOS
S-a mai discutat asta pe forum, dar nu mai stiu exact unde. blush.gif Smartul are 3 prezoane si circula si se vinde prin toata europa, deci nu are cum sa fie vreo problema. beer.gif
serginho
sa zicem ca merge faza cu 3 prezoane. dar dacia mea este din anul 1997. pot sa plec cu ea in Bulgaria?? blink.gif
Baby Blues
QUOTE(serginho)
sa zicem ca merge faza cu 3 prezoane. dar dacia mea este din anul 1997. pot sa plec cu ea in Bulgaria?? blink.gif

De ce sa nu pleci? Crezi ca se sperie bulgarii de Dacii? biggrin.gif . Mergi linistit . Masina sa mearga bine. daca e din 97' sa ai la tine bujii, platine, cureaua de la alternator,etc. In rest- Drum bun!
Horia49540
nu te speria degeaba
daca mergi prin vreun satuc in BG o sa vezi acolo masini mult mai vechi si cu mai putine prezoane ca dacia ta biggrin.gif
deci piese de rezerva, atentie la politie si da-i bataie! :wave:
serginho
trebuie sa o duc la mecanic si sa ii repare tot ce este stricat. sper sa ajung cu bine la destinatie. eu vreau sa merg in bulgaria la albena. la nisipurile de aur. daca are cineva o harta sau ceva asemanator, sa imi ofere. mersic
G e o r g e
e simplu, prin vama veche , o tii spre varna , si la vreo 60km dupa ce ai trecut de vama , albena e spre stanga .

pe parcurs sunt niste pancarde cu albena scrise pe ele , te tii dupa ele .
serginho
eu sunt din buzau. ma gandeam sa o iau pe la Bucuresti-Giurgiu si apoi nu mai stiu pe unde. adica sa ies din tara pe la Giurgiu. este bine??
air_wolf
QUOTE(serginho)
eu sunt din buzau. ma gandeam sa o iau pe la Bucuresti-Giurgiu si apoi nu mai stiu pe unde. adica sa ies din tara pe la Giurgiu. este bine??


NUUUUUU. ca stai secole in vama. iesi buzau-CT-vama veche
grenouille
daca tot e pe iesit afara - eu am masina in leasing. ce acte imi trebuie pentru iesit afara din Romania (spre UE)?
ValiR
1. cartea verde
2. imputernicire de la firma de leasing(ceri de la ei, posibil sa trebuiasca sa faci o cerere la care sa anexezi copie dupa talon si buletin).

Vali
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.