Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Ventilatie
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Lada
Daniel82595
Stie cineva cum vin cablurile alea de la praghile ventilatiei, de la rece ? ca am dat de parghia pt rece spre dreapta(deschis) si apoi am dat-o inapoi in stanga (inchis) si tot deschis a ramas si acu ma bate vaju biggrin.gif ... nu gasesc cablul pt rece blush.gif
Andrei79789
Nu situ cum vine la 1500, dar la 1200 ca sa dai de capatul celalalt al cablului de la rece .. .te impusti. Trebuie sa scoti radiatorul de bord.
Sula103604
hihi..eu nici nu le mai folosesc, mai ales de cand a inceput sa-mi curga robinetul ala de sub torpedou biggrin.gif...am facut legaturile direct, iar vara le scot si le unesc de la motor tot la motor, iar daca uit, ma coc vara, nu alta, dar sincer sistemul de incalzire e beton biggrin.gif
Sula103604
apropos, cred ca ii dau dreptate lui Andrei, sa scoti radiatoru...vai..cat chin, nici nu vreau sa ma gandesc cate dehete mi-am julit pana am fixat scoabele alea care sustin plasticul de sub radiator sad.gif(..am si rupt cateva, noroc cu dezasamblarile auto, ca am mai "furat" de pe acolo cateva radiatoare cu tot cu scoabe si conducte..hihihi..i'm so evil, cand trec pe acolo rad tot ce se poate rade biggrin.gif biggrin.gif
tzo99516
dane te ajut eu ca am aceeasi problema si cred ca se poate rezolva!ti s-a rup cablul cumva? ca sa stim cum sta treaba!
Daniel82595
ms tzo
tocmai aste e ca nu gasit cablul de la rece (daca cumva e actionata prin cablu si nu prin altceva) si nu stiu ce sa zic biggrin.gif
tzo99516
se poate spune ca e si cablu,dar pe acoloe o sarma otelita in invelis de cablu.... vedem noi cum o dregem
Cosmin65397
ce se mai aude cu ventilatia? s-a rezolvat?
tzo99516
nu! biggrin.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.