Help - Search - Members - Calendar
Full Version: New York Auto Show apr. 2007
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Suzuki
Sorin71828
NEW YORK, 2007 April 5 -- Economy Cars, Sedans, New York Auto Show, Suzuki, Future Vehicles, Automotive News

April 5th, 2007 2:31 PM New York's famed Jacob K. Javits Convention Center hosts a special North American premiere today as American Suzuki Motor Corporation (ASMC) is unveiling its all-new 2008 SX4 sedan. Blending driving excitement and performance in a stylish, head-turning package, the sporty SX4 sedan joins a growing array of spirited Suzuki products displayed at this year's New York International Auto Show (NYIAS).

Created by the same Suzuki team that won European acclaim with the Suzuki Swift, the SX4 sedan joins the dynamic XL7 midsize crossover SUV, award- winning SX4 compact sport crossover and media-acclaimed Grand Vitara as an iconic vehicle that embodies the future direction...
Sorin71828
photo
Sorin71828
Suzuki SX4 sedan unveiled
marius96537
spichis onli inglis?
ca nu toti E culti!
Choixalacreme
Nu-mi place de nici o culoare, parca e Chevrolet Kalos..
teodor ionut70583
Arata bine ! Are mai degraba profilul ( doar profilul) unui seat sedan model anterior, sau chiar saab 9-3. Acum nu stiu ce succes va avea, ca piata sedanurilor este acerba, cel putin pentru Europa. Skoda, wolsvagen, opel, toyota ,renault, la care mai sunt si koreenii. Hmm nu-i vad bine; dar, doar cifrele vanzarilor vor vorbi.
Sorin71828
Sa nu uitam ca este 4 x 4 ! - ori cite masini din clasa ei ( Skoda, Seat, VW, etc. ) si la un pret asemanator au aceasta calitate ?
Choixalacreme
Degeaba. E la fel de urata.
Imi aduce aminte de variantele chinezesti Sedan de la Citroen C4
igor_tm
QUOTE(Choixalacreme)
Degeaba. E la fel de urata.
Imi aduce aminte de variantele chinezesti Sedan de la Citroen C4


La fel de urata ca si cine? Ca si varianta HB? blink.gif

M-am convins deja de cateva ori sa nu ma iau dupa poze, uneori avantajeaza masini, alte ori o dezavantajeaza. S-o vedem pe drumurile Romaniei si mai povestim ;-) eu abea astept sa apara Ceed-ul de la KIA, ca-n poze arata beton...
Sorin71828
Geneva 2007 :
din septembrie apare : Suzuki SX 4 Sedan , motorizari 1.5 l de 99 cp. si 1.6 l 109 cp. si un diesel de 1.9 JTD cu 120 cp . Este prezent si un motor care urmeaza a fi lansat din 2008 - prima data pe piata din SUA - motor de 2.0 l si 143 CP.
Choixalacreme
QUOTE(igor_tm)
QUOTE(Choixalacreme)
Degeaba. E la fel de urata.
Imi aduce aminte de variantele chinezesti Sedan de la Citroen C4


La fel de urata ca si cine? Ca si varianta HB? blink.gif


La fel de urata chiar daca e 4x4. Asta era ideea.
Varianta HB este mai frumusica.
Fireste, aspectul e o treaba subiectiva asa ca nu trebuie luat acest post decat ca o opinie personala. Multe masini ok sunt uratite apoi cu un portbagaj .
Sorin71828
sa vedem niste fotografii
Sorin71828
din fata
Sorin71828
bord
Choixalacreme
Ca tot era vorba de masini cu portbagaj adaugat cu gust indoielnic, uite ca ii mai apuca si pe altii sa isi urateasca masinile:

http://www.masini.ro/forum/viewtopic.php?t=16166
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.