Help - Search - Members - Calendar
Full Version: norme poluare Clio Sport 2.0 16V
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Renault
vma
Salut,
Ma gandesc la achizitionarea unui Clio Sport 2.0 16V dupa anul 2000. Poate cineva sa ma ajute cu normele de poluare la motoarele astea. Stiu ca pana in 2001 avea 169 cai, iar dupa 2001 are 182 de cai dar totusi nu cred ca a fost schimbat motorul. Deci ma ajuta cineva sa imi spuna daca sunt Euro 3 sau sunt Euro 2. Nu am gasit nici unde ceva clar.
Mersi!
marius96537
daca masina este dupa 2000 mai mult ca sigur are euro3 saui chiar euro4 la unele modele de la renault!poti sa vizitezi pe www.rarom.ro poate au mai multe informatii!!
DORU
Aici gasiti lista cu toate marcile / modelele auto ce respecta norma de poluare Euro 3:

http://rapidshare.com/files/25599100/Auto_Euro_3.pdf

P.S. Eu stiam despre Clio Sport ca are 172CP, nu 169 sau 180....
vma
Mersi mult.
Sunt doua modele: de 120, respectiv 124kW. Apar amandoua in lista ca fiind Euro 3.
Ioan103584
Salut,

Si-a luat careva de pe-aici noul RS? Am vazut ca s-a lansat in fine si in Romania si chiar am configurat unul si am iesit la 20k cu toate optionalele interesante incluse!

Aud si ca exista unul care circula prin Bucuresti si as vrea sa stiu cum se simte proprietarul smile.gif

Am avut un clio rs 172 cp cu un usor tuning si am savurat fiecare moment petrecut la volanul lui... Asa ca ma cam gindesc ca asta ar fi a doua masina pe care mi-as lua-o blush.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.