Help - Search - Members - Calendar
Full Version: pastile pentru consum redus
Masini.ro Forum > Service/Reparatii & Tuning > Aria Tehnica Masini.ro
sorin104079
am inceput in urma cu ceva vreme sa folosesc ceva pastile pentru consum redus.sunt abia la primele pastile dar masina mea merge mult mai bine,are mai multa viata in ea.consumul inca nu i l-am facut,dar sunt multumit de ele pentru faptul ca imi fac masina sa mearga mai bine.in scurt timp s-ar putea sa incep si sa comercializez aceste pastile,dar deocamdata sunt doar in faza de testare.daca este cineva interesat ma poate contacta aici
TLS-09
Reclama?
Mariustom
Nuuuuu, e doar sub observaþie blush.gif biggrin.gif :bash: :boxing: :angel:
Situaþia pastilelor, nu vã gândiþi la altceva.
serginho
mai multe detalii despre asaa ceva daca se poate. ca eu nu am mai auzit despre asa ceva blush.gif
f1anatic
Bah, chestia asta cu pastilele e..."pastile" ! Reclama nu e...dar gogosi rincede fara dulceata...cu siguranta.
air_wolf
sa mori de ris nu alta. mai stiti bancul cu "pentru pace si popor eu ma pish in rezervor?" cam asta trebuie sa fie. biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif si dupa 20K iei motorul si-l duci in casa, faci masuta din el biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif
schumiallexx
am auzit si eu de aceste pastile miraculoase. cica le bagi doar pe plin si iti scade consumul intr-adevar
Kun95299
Pastila e o prostie...Mai bine bagi tuica de prune in motor decat pastila.
Cei de la MythBusters au incercat toate prostiile de pastile pt. a reduce consumul, dar nu au reusit. Au dovedit ca pastila e o prostie.
In schimb cei cu motoare diezel pot baga in motor ulei de gatit ars smile.gif fara sa faca nici o modificare.
mike.omega
Tare rau faza cu pastilele astea! laugh.gif
Voi chiar va inchipuiti ca uleiul ars(dupa gatit) nu lasa nimic in urma lui prin motor? smile.gif
Kun95299
smile.gif am uitat sa precizez ca mythbusters au folost un mertan vechi de vreo 25 ani si pe ala au testat uleiul. Si mythbusters n-a zis sa folosim ulei ars, ci a zis ca e o alternativa pentru un consum putin mai redus smile.gif
Oricum pastila ii pentru nebuni
Han.solo
Pe un forum auto unimarca respectabil de la noi a aparut un topic sa mori de ras cu aditivii. S-a intins pe multe pagini siropoase de teleshopping curat in care toti se laudau ce bine au facut ca la masini noi au pus aditivul minune.
Ca si in State, chestia asta prinde la anumite persoane. Numai ca doar la noi poti posta studii fabuloase facute de institute germane si ca aditivul e folosit de NASA sau armata americana. In alte tari... cam trebuie sa aduci dovezi, daca nu te trezesti cu un mic proces.
mike.omega
QUOTE(Kun95299)
smile.gif am uitat sa precizez ca mythbusters au folost un mertan vechi de vreo 25 ani si pe ala au testat uleiul. Si mythbusters n-a zis sa folosim ulei ars, ci a zis ca e o alternativa pentru un consum putin mai redus smile.gif
Oricum pastila ii pentru nebuni

Am vazut si eu emisiunea smile.gif
Au precizat foarte clar ca era ulei ramas de la gatit, ulei plin impuritati si care pun pariu ca se depune pe unde ii place motorului mai putin biggrin.gif
Daca ei au reusit sa parcurga o anumita distanta cu acel "combustibil" nu inseamna ca este si fiabil :wave:
Mariustom
Dacã acest topic nu e reclamã, atunci sigur locul lui e aici .

Iar mesajele cu caracter informaþional ar trebui postate la News biggrin.gif

arigato.gif ninja.gif
sorin104079
nu stiu cat reduc consumul sau nu...se zice ca la al doilea,al treilea plin,nu stiu,si eu sunt curios,dar sa stiti ca nu este kiar o prostie.cel putin ca aditiv tine vrajeala cu pastilele.eu am un logan din 2005,1.4 benzina.trebuia sa ma rog de el in depasiri pt ca ce mai...e un puturos.de cand cu pastilutele astea merge mult mai bine,nu trebuie sa ma mai rog atata de el.si va spun din proprie experienta nu din ce am auzit la unii si la altii sau ce am vazut pe la tv.se simte ca creste putin puterea motorului din primii 2 km dupa introducerea pastilelor.si nu e o reclama,e doar o parere despre aceste pastile.nu va obliga nimeni sa credeti.
xanaxer
учаÑ917ReprBettHousEdwaИванAndrDemiNoriЛев-ВиннJameКузнÐртиВагиSveiMegaSherTefaпоглукраPeppродиФила
ErleJackДетÑArthGeraревоWienEdgaÐГай(189ВороиллюAnneBaldПрилPatrNintEricTescAquoДалгMicrPushPushStep
Vogu1926PhotWolfЛитвKrakОрдыЛериPictКлаÑAndrviscXVIIЗлобRoxyQuikPrahMickВахмиÑкуМайзСнегпанÑСалгШеве
СапеRondDaniVIIIкараРоÑÑHugoдругHarlNasoZoneгороГабочиÑÑ‚ELEGZoneTadeчитаZoneXVIIКоваPatrThesКиÑерель
ZonePatrКузнAlisСодеВитÑвнчьHenrменÑБуроЛаппхозÑRHINдопуТимоZonePari«РЕФFLACоÑнобежеZanuКитаЗакаГрÑд
инÑÑ‚EasyNeriDesiOlmeEnriÑклаЛютоAVTOTOYOрублКаптLatiКита(болStroнаÑтинÑÑ‚ScotÑзыкБукиJeffWindкартTefa
FittШевчDeliЛитРСартЭльтInstЛитРЛитРЗемлГуÑеБороPagaВороСталопытBriaÐ’ÑлоGaspПавлWantПатакиноПетрлюди
ПлюхIntrВенц(ВедторгWorlJeanПоллKerrWindВагнЛукьДмитШмидTrachttpwwwaСемаГордКолеMadeSonyКрючOlivшкол
wwwnГуÑаСоньавтоКоваFLACFLACFLACИгнаÑредChapMaryJohnÐадепитаРожкКривЖукоМухиБондtuchkasЗиммMagi
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.