Help - Search - Members - Calendar
Full Version: cauciucuri Matador
Masini.ro Forum > Service/Reparatii & Tuning > Tuning > Cauciucuri/Roti
mihai58026
salutare, imi trebuie doua cauciucuri 165-175/60/R14, si am gasit o oferta bunicica la Matador

as vrea sa stiu parerile voastre, in special cei care au avut asemenea cauciucuri...eu m-am cam axat pe MP15, profil de vara

cunosc alternativele, dar nu sunt pregatit sa stric un cauciuc de 250-300 de RON in "marea Asfaltare" din bucuresti;
pe deasupa, le-am gasit listate si pe Tyretest, chiar daca nu aveau cea mai buna opinie

multumesc anticicpat
HalbaSus
Am avut matador pe dacie, in cazul matador pretul reflecta calitatea... adica sunt ieftine... iar calitatea e cam tot pe acolo. Acum depinde de prioritati, pana la urma isi fac si ele treaba dar sa nu ai pretentii exagerate de la ele (adica sa aiba aderenta in conditii meteo mai speciale, sau la viteze mari). Acum depinde si de pret, eu am dat anul asta 800 de mii pe niste gume 185/70/14 Barum, destul de decente, depinde si de buget. Eu recomand totusi alte marci, poti gasi gume la preturi decente la barum, debica, kleber, wredstein, bfgoodrich, firestone...
mihai58026
kleber ies in jur de 200 de RON bucata;
debica nu are dimensiunile [masina e un Ford KA]

vredestein sunt la aceleasi pret cu Fulda - 465 ron [desi din ofert aasta nu am inteles daca asta este pretul pt 2 cauciucri sau unul; eu cred ca 2]
HalbaSus
Se pare ca s-au scumpit gumele de cand nu am mai fost eu sa cumpar (sau magazinele pe care le frecventez eu sunt foarte ieftine, desi ma indoiesc), chiar ieri ma uitam la niste gume pentru un sharan (205/60/16) si erau 299 RONi GoodYear si Continental, mi se par foarte mari preturile date de tine, desi nu ma indoiesc ca sunt reale, eu as fi zis ca matador la dimensiunile alea nu are cum sa fie peste 100 RON/bucata... eh, asta e... decat niste gume foarte uzate sau resapate, mai bine matador... eventual mai cauta niste oferte bunicele (am vazut chestii de genul 3+1 gratis 'n stuff).
mihai58026
tocmai de aia spun ca matadoruruile au o oferta buncica: sunt 120 de ron bucata; acceptabile pentru calitatea si pretentiile lor
bine, au indice de viteza T [suficient pt Ka, care nu depaseste 155-160 de km/h]
si sunt profile d evara
acelasi cauciuc, profil all weather costa 190 de ron

oricum pretul pe care l-ai obtinut pe barum e super

P.S. ofertele alea de 3+1 pe aici sunt cam aiurea.... pt ca aceste dimensiuni nu sunt niciodata in oferta :bash:

later edit: vredestein Hi Trac [vara] - 248 ron/ buc
vredestein T Trac {vara} - 225 ron /buc
TLS-09
Am avut din fabrica Matador. S-au umplut de galme desi nu am urcat borduri sau le-am forjat prin gropi.In opinia mea printre cele mai slabe cauciucuri.
florin55503
matador sunt niste cauciucuri foarte slabe care fac galme imediat chiar daca nu iei gropi etc.

halba mi-am luat 2 good year, sunt ale naibii de zgomotoase.parca merg tot timplu pe griblura. aproape 300 ron bucata la pret scazut. s-au scumpit extrem de mult
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.