Help - Search - Members - Calendar
Full Version: cum se face???
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Audi
florin85222
am o problema
doua butoane de la clima s-a cam sters vopseaua de pe ele si se vad nasol pe intuneric
cum fac sa demontez acel panou sa scot butoanele afara sa le vopsesc din nou
adi45619
Si eu am patit la fel. Au un plastic, cauciuc sau ce o fi putin rezistent pe multe piese din interior. Daca nu esti atent se zgarie usor. Nu inteleg de ce au ales materialul asta.
florin85222
hai fratilor chiar asa nu se pricepe nimeni la faramat...........pardon la demontat??
HalbaSus
Pai lumea nu prea sta sa-si demonteze bordurile la audi biggrin.gif Daca ar fi sa ma pui pe mine sa demontez consola climatronicului probabil as incerca cu niste lamele din acelea care se folosesc pentru demontatul casetofoanelor de masini... sau as scoate prima data casetofonul si poate as avea o vedere mai buna despre cum se scoate unitatea de climatronic.
florin85222
pai vezi ca deja te pricepi si fara da fi demontat vreodata biggrin.gif beer.gif
HalbaSus
Am demontat bordul de la opel vectra, dar ala era ceva mai simplu de desfacut smile.gif
alin101065
dak e modelul vechi.trebuie sa demontezi casetofonul.si dupa aceea cele doua plasticuri din stanga si dreapta casetofonului.acolo vei gasii 4 suruburi ,desfacute acelea panoul frontal iti vine jos.dupa aceea desfaci suruburile (imbus)2 la numar dak nu ma insel si cutia climei iti vine afara.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.