Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Vreau sa-mi vand masina in targul Vitan-info va rog
Masini.ro Forum > Masini.ro > Masini.ro
alina101651
As vrea sa merg cu masina veche in targul Vitan. Duminica nu am cum asa ca voi merge maine dar habar nu am unde trebui sa merg acolo, ce trebuie sa fac, cum functioneaza sistemul de vanzare acolo.

Ma puteti ajuta cu informatii, va rog? Cat ma costa pe zi? La ce ora trebuie sa merg si cui ma adresez acolo? Vin si oameni seriosi sau numai samsari?

Va multumesc mult!
eddie
Duci masina acolo,la intrare platesti,iti vor da o foaie cu antetul VITAN, pe care o vei lipi pe geam cu pretul si datele despre masina.Masina o lasi acolo cat platesti....Nu o lasa mai mult decat ai platit pentru ca ti-o blocheaza si vei plati cat nu face !
Nu pot sa-ti dau informatii despre pret,pentru ca eu nu mi-am vandut masinile in targ !
Ediz33425
Din cate am observat duminica se perinda prin targ o multime de oameni dintre care putini sunt adevarati cumparatori.Am fost de cateva ori duminica si am iesit buimacit de acolo.Sambata este OK:lume putina si cred ca majoritatea interesati cu adevarat de achizitionarea unei masini.

@alinaam vazut in targ un tip cu ap.foto si o d-ra care fac poze+iau date ptr aparitia pe siteul lor a anuntului.Nu stiu sigur,dar cred ca se plateste in plus fata de taxa de intrare initiala.Oricum un anunt cu poza ajuta...

Multa bafta!
alina101651
Multumesc mult pentru raspunsuri.

Ce alta metoda as putea folosi pentru a vinde masina cat mai repede (este o babuta din 1992, Opel Astra Caravan)?
MotorHead
QUOTE(alina101651)
Ce alta metoda as putea folosi pentru a vinde masina cat mai repede (este o babuta din 1992, Opel Astra Caravan)?
Ar fi bine sa dai anunt si la ziar si online pe site-uri ca masini.ro (gratis), autovit.ro, automarket.ro etc.
alina101651
Pe site-uri am postat deja anunturi dar fara rezultat....

Am sa incerc si varianta anuntului in ziar, poate am mai mult noroc asa.
RUE
poate pretul...
cand citesti un anunt pe net chiar si in ziar pretul e primul care taie!

apoi dotaile, starea masinii.
Ediz33425
QUOTE
cand citesti un anunt pe net chiar si in ziar pretul e primul care taie!

apoi dotarile, starea masinii.


Subscriu!In plus.la oferta s/h care este in prezent sunt de parere ca trebuie sa ceri un pret usor sub cel al valorii reale pentru a putea vinde rapid o masina.

Posteaza anuntul cu poza si pe neogen.ro

Succes!
Luka
Acum 2 ani, cand am vandut un Tico, am folosit o cautare cu Google pentru anunturi online gratis, am postat anuntul pe mai multe site-uri de acest gen, cu valabilitate intre 1 luna si 6 luni.
Se poate posta un anunt direct pe site-ul Autovit, trebuie sa-ti faci un cont, iar apoi platesti o suma oarecare, destul de mica, prin SMS.

Dupa aceea au inceput sa sune destui interesati, multi dintre ei fiind samsari. Poti sa-ti dai seama dupa cum vorbesc si dupa pretul pe care ti-l ofera (sub pretul pietei).
Depinde de tine cat de repede vrei sa vinzi masina. Eu am asteptat un pic, dar pana la urma am gasit un tip serios, din Constanta, care a venit in Bucuresti si a luat masina a doua zi.

Nu sunt de parere ca trebuie sa ceri un pret mult sub cel al pietei pentru ca s-ar putea ca lumea sa creada ca masina are probleme.
eddie
Eu am vandut aproape toate masinile pe care le-am schimbat de-a lungul timpului prin ,,Anuntul telefonic"".
alina101651
In primul rand multumesc mult pentru raspunsurile voastre.

Acum sa va spun ce am facut....pe scurt...nimic. Mai pe larg....
Am dus masina in targ de vineri noaptea (am mai gasit doar locuri de 600mii in fata sau 250mii la cuca macaii) asadar am platit 600 mii pt sambata si duminica (as fi platit aceiasi bani chiar daca as fi dus masina de joi seara).

Am lasat masina acolo si am asteptat sa vedem rezultatul.... Un singur telefon al unui tip cu care nu am ajuns la un pret de comun acord. Un singur telefon???? In doua zile de targ.... Ori este ceva in neregula cu pretul nostru (desi nu este nici mai mare, nici mai mic decat al altor masini similare) ori....nu stiu.

Maine va apare un anunt in Anuntul Telefonic. Chiar sunt curioasa sa vad ce se intampla si cu asta. Problema este ca nu pot sa mai astept nici prea mult pana o dau dar nici nu vreau sa o dau pe 2 lei.

Masina am scos-o din targ dar am lasat-o la iesire; am vazut ca mai sunt si alte masini de vanzare in zona (sper sa nu iau vreo amenda).
Alex-F1
QUOTE(Ediz33425)
la oferta s/h care este in prezent sunt de parere ca trebuie sa ceri un pret usor sub cel al valorii reale pentru a putea vinde rapid o masina


Pai atunci io luna trecuta la vanzarea ultimei masini (Opel Vectra limuzina 1.7 TD '95) cred c-am fost tare norocos si/sau inconstient sa pun in ziar un pret peste pretul pietei....era cea mai scumpa Vectra din ziar (din categoria ei, bineinteles) si am vandut-o a doua zi....am primit cat am cerut si gata afacerea....unii ziceau ca poate luam inca vreo suta-doua in plus daca mai asteptam, dar io nu-s asa lacom....am primit cat am cerut si toata lumea a fost multumita!!!!

Alina, poti sa ne spui si noua cat ai cerut pe masina sau e secret de stat? biggrin.gif Sper ca nu mai mult de 3000 de Euro.... blush.gif
ozz86651
Opel Vectra LIMUZINA? WTF is that?

Acu vad si Passat limuzina. OK, nu mai sint la curent cu limba romana: ce naiba inseamna limuzina in ziua de azi? blink.gif
mike.omega
Offtopic: vrea sa zica sedan si nu hatchback smile.gif

@Alina: dupa parerea mea, in targ se vinde greu o masina. Nu stiu cum e in Autovit dar stiu cum e pe aici pe la noi. Ori trebuie sa ai noroc cu caru ori deloc biggrin.gif
Cel mai bine da anunturi in ziare si pe site-uri si poate asa iti gasesti un cumparator.
alina101651
Pe masina am cerut 3300 euro negociabil, tocmai in ideea de a ramane la 3000.

Ma voi axa mult pe anunturi in ziare, sa vad ce iese. Este singura varianta inca netestata (ma rog...pana azi cand apare deja anuntul in "Anuntul Telefonic"). Daca nici asta nu merge nu am altceva de facut decat sa las din pret (ceea ce nu ma incanta deloc dar asta e...)
Virgil47474
da anunt in romania libera, aparitiile de luni si joi....

sfat: nu o mai lasa in fata la targ ca e oprirea interzisa... chiar daca le-au lasat si altii acolo....
Ediz33425
QUOTE
pana azi cand apare deja anuntul in "Anuntul Telefonic"


Buna idee...uite http://www.anuntul.ro/ si link-ul...

Multa bafta!
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.