Help - Search - Members - Calendar
Full Version: De ieri am iesit din clubul corsarilor...
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Opel
Sebastian39516
....dar raman cu sufletul alaturi de cei care iubesc aceasta masina. Am avut o masina excelenta! A "vazut" ce inseamna drumurile din Romania, poluarea, carburantii de proasta calitate, uleiurile "made for Romania". Cu toate astea a reusit "mititica", la testul full din Autovit, un remarcabil 93 de puncte din 100 posibile. Din 2001 si pana acum a pierdut doar 2.5 cai putere, 9nm la cuplu si un singur amortizor nu era in parametrii. Poate ca urmatoarea mea masina o sa fie tot un opel. Poate o sa fie tot o corsa, nu stiu precis pt ca sunt total indecis. Iubesc aceasta masina si ii sfatuiesc pe corsari sa aiba grija de ea pt ca e buna, e tare si iti ofera cat poate de fiecare data cand ai nevoie de ea! Drum bun, corsari!!
Baby Blues
Si eu am iesit din clubul Opel-istilor. Si pot spune ca raman cu sufletul alaturi de Opel in lupta sa cu VW, Renault, si alte marci de marci si modele din clasele aferente biggrin.gif . Problema e la mine ca imi vad masina in fiecare zi si imi pare rau dupa ea deoarece m-a slujit cu "credinta" toata perioada.
Parasesc clubul Opel "nevoit". Nu as fi vandut masina daca nu as fi intrat in posesia "micutei" de mai jos decat pentru o alta noua.
Oricum voi mai vizita forumul Opel si voi mai da modestele mele sfaturi (punctuale) celor care vor avea nevoie de ele daca vor fi necesare acolo unde voi stii si in problemele (putine) cu care m-am intalnit.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.