Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Masina "nou nouta" veche de 2 ani.
Masini.ro Forum > Masini.ro > Masini.ro
marius68582
Nu m-am imbatat.Stiu ca enuntul din titlu este o contradictie. blush.gif
Dar...s-a ivit posibilitatea sa imi cumpar o masina produsa in anul 2005 cu kilometri 0(sursa de provenienta este un dealer dintr-o tara straina)
Ce parere aveti despre o asa masina?Ea probabil ca a fost doar expusa,nici macar masina de drive test nu a fost,deci ar trebui sa fie impecabila.Ce probleme pot aparea insa in cazul in care masina,chiar noua,nu a fost folosita timp de 2 ani?In primul rand ma gandesc la cauciucuri,cred ca sunt mai subrezite/slabite.Pot apara si alte probleme majore,ceva pe la motor?
De asemenea,cazul ideal ar fi ca ea a fost tinuta in show-room toata aceasta perioada.Dar daca ea de fapt a fost uitata printr-o parcare si nu i-a venit randul sa se vanda sau stuff,ce trebuie avut in vedere,verificat ?
G e o r g e
rtebuie schimbate TOATE lichidele , si verificate toate cauciucurile .
Baby Blues
QUOTE(marius68582)
...De asemenea,cazul ideal ar fi ca ea a fost tinuta in show-room toata aceasta perioada.Dar daca ea de fapt a fost uitata printr-o parcare si nu i-a venit randul sa se vanda sau stuff,ce trebuie avut in vedere,verificat ?

Pai sa verifici daca are benzina si ... da-i bice! Ce masina si ce pret? Motorizari dotari, etc!
booneK9
Asculta la George, ca stie el ce zice.
Cauciucuri, garnituri in primul rand, iar apoi lichidele (inclusiv agent de racire la aer conditionat)
POate n-ar fi rau sa fii atent si la o eventuala smekerie cu kilometrajul.
Baby Blues
QUOTE(booneK9)
Asculta la George, ca stie el ce zice.
Cauciucuri, garnituri in primul rand, iar apoi lichidele (inclusiv agent de racire la aer conditionat)
POate n-ar fi rau sa fii atent si la o eventuala smekerie cu kilometrajul.

Adica nu asculta la mine ? Era sub forma de gluma. Normal ca se verifica dar nu puteam sa enunt aceleasi lucruri ca si George. E normal sa aflam si ce masina e , nu? biggrin.gif
marius68582
Este vorba de "cea mai frumoasa masina din lume" blush.gif
Ce de obicei insa trebuie sa mentionez sfanta taxa.E aiurea dar uite asa nu-i lasa pe oameni sa isi vada de treburile lor! wallbash.gif
booneK9
QUOTE(stefan_adrian)
Adica nu asculta la mine ? Era sub forma de gluma. Normal ca se verifica dar nu puteam sa enunt aceleasi lucruri ca si George. E normal sa aflam si ce masina e , nu? biggrin.gif
Carcotasule care esti tu.
Baby Blues
QUOTE(marius68582)
Este vorba de "cea mai frumoasa masina din lume" blush.gif
Ce de obicei insa trebuie sa mentionez sfanta taxa.E aiurea dar uite asa nu-i lasa pe oameni sa isi vada de treburile lor! wallbash.gif

E clar ca o Alfa!!!!!!!! Si nici nu esti subiectiv.
marius68582
QUOTE(marius68582)
Este vorba de "cea mai frumoasa masina din lume" blush.gif .


QUOTE(stefan_adrian)
Si nici nu esti subiectiv.


Sunt asa de devotat marcii incat nici nu mai are rost sa iau alte masini in calcul.Am trecut demult peste subiectivism. biggrin.gif
Dar asta cu frumusetea n-am zi-o eu.Adevarul este ca poate am supraestimat insemnatatea premiului sau mi se pare ca ce stiu eu este cunoscut de toata lumea.

The Most Beautiful Car In The World
Baby Blues
Adevarat! Pai tocmai asta am spus! Ca nu esti subiectiv!
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.