Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Noul Opel Vectra 2008
Masini.ro Forum > Masini.ro > News/Noutati
rafaello5
Iata poze cu masina in diferite ipostaze SPY SHOT.
rafaello5
Din lateral
rafaello5
Asta e conceptul care prefigureaza noul model
rafaello5
Din spate
rafaello5
Se pare totusi ca asa va arata versiunea finala, care e putin mai cuminte
_Theo_
arata foarte bine! thumbs up! blush.gif
florin55503
e frumoasa. insa cred ca va arata mai degraba ca in prima poza mai ales la farururi, stopuri si forma portbagajului. mi se parte o evolutie mai logica decat in a doua poza
Seri
Ultima poza, cea cu masina albastra, este un CGI vechi de vreo 2 ani. Pozele spion cu masina camuflata sunt de acum o luna, primele cu Vectra D. Masina rosie este tot un CGI, dar mai aproape de realitate: gabaritul este preluat de la masina camuflata, elentele stilistice sunt o combinatie intre cele de la conceptul Opel GTC (viitorul Calibra) si Saturn Aura.
Ce se stie deja despre Vectra D este ca va avea optional si tractiune integrala, iar varianta OPC va fi propulsata de un V6 2.8 turbo de 300 CP.
G e o r g e
aia albastra striga FOCUS !!! cah
Laurentiu_007
iar cea rosie Mondeo
Baby Blues
QUOTE(Laurentiu_007)
iar cea rosie Mondeo

Cea rosie imi apare a fi pe departe un Lexus iar cea albastra mai degraba un Mondeo decat Focus. Parerea mea!
ValiR
Cea rosie si cea albastra sunt, asa cum s-a scris mai sus, concepute pe computer, deci conteaza mai putin cu ce seamana biggrin.gif , ramane de vazut asta dupa prezentarea oficiala.

Remarc ca merge pe aceeasi linie sportiva adoptata si de Ford cu noul Mondeo. Totusi sunt curios cat spatiu e pe bancheta din spate pentru persoanele mai inalte, plafonul coboara destul de mult in jos la partea posterioara din ce se vede la masina camuflata.
Seri
simpson
Betonescuuuuuuu !

Daca asa ceva o sa ne ofere macar 80% din senzatiile unui BMW atunci nu cred ca o sa mai imi vand un rinichi ca sa dau de 3 ori mai mult pe un BMW.
Lucian55
Cu 1.9 cdti si tractiune fata nu prea o sa ai parte de 80% din satisfactia unui bmw.
A K U
Vectra din ultima poza e intr-adevar beton. La v6 ala de 2.8, cei 300 CP vor fi trimisi tot pe puntea fata? :puke: Ca atunci ar putea sa nu se mai oboseasca s-o scoata deloc biggrin.gif
florin55503
QUOTE(Dies Irae)
Vectra din ultima poza e intr-adevar beton. La v6 ala de 2.8, cei 300 CP vor fi trimisi tot pe puntea fata? :puke: Ca atunci ar putea sa nu se mai oboseasca s-o scoata deloc biggrin.gif


motorul asta va fi doar cu tractiune integrala.
air_wolf
inca nu v-ati obisnuit ca masina de serie n-are mai nimic din cgi-uri si masina de salon? blink.gif pai daca ar arata asa, ar fi 35-40K si n-ar mai lua-o nimeni.
A K U
QUOTE(florin55503)
QUOTE(Dies Irae)
Vectra din ultima poza e intr-adevar beton. La v6 ala de 2.8, cei 300 CP vor fi trimisi tot pe puntea fata? :puke: Ca atunci ar putea sa nu se mai oboseasca s-o scoata deloc biggrin.gif


motorul asta va fi doar cu tractiune integrala.


Hmm, in cazul asta ar fi chiar tentanta, daca designul ar ramane acelasi si pretul nu s-ar duce undeva, sus...
Seri
Poze spion de actualitate:




Interiorul este preluat aproape fara modificari de la conceptul GTC:

Acesta este cel de la GTC:
_Constantin_
E superba. E singura masina care trebuie sa apara si chiar ma intereseaza. Misto.
florin55503
mi se pare mie sau din spate e un bmw intrat la apa??? eu cel putin asa vad prin camuflajul ala???
Radu97668
QUOTE(florin55503)
mi se pare mie sau din spate e un bmw intrat la apa??? eu cel putin asa vad prin camuflajul ala???

dap...asa pare
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.