Help - Search - Members - Calendar
Full Version: World Car of the Year 2007
Masini.ro Forum > Masini.ro > News/Noutati
Rares29194
Acum 4 zile s-a decis ca dintre cei 3 finalisti ai World Car of the Year 2007, adica Audi TT, Lexus LS 460 si Mini, premiul intai si coronita sa revina... japonezilor.

Deci, Lexus LS 460 se pare ca se va lauda un an cu asta. smile.gif
Audi TT a luat premiul drept cea mai bine desenata masina (World Car Design). Germanii nu s-au lasat si au luat si World Performance Car cu Audi RS4. Mercedes a luat premiul la Green Car.

In concluzie, asa cum era de asteptat ar zice unii, japonezii au masina anului iar germanii au premiile pe categorii (la performanta si design).

Sa bem... in cinstea viitorilor cumparatori de asemenea modele.
Cand ma gandesc ca era cat pe ce sa cumpar un TT... dar m-am gandit ca vreau sa am 4 locuri in masina asa ca am schimbat furnizorul. smile.gif

In concluzie: ce comentarii aveti fata de acest top?
M A R I A N
Ce putem sa zicem noi, posesorii de japoneze? biggrin.gif Lexus e de departe cea mai tare! Era normal sa iasa asa.
HalbaSus
QUOTE(Rares29194)
Sa bem... in cinstea viitorilor cumparatori de asemenea modele.
Cand ma gandesc ca era cat pe ce sa cumpar un TT... dar m-am gandit ca vreau sa am 4 locuri in masina asa ca am schimbat furnizorul. smile.gif

In concluzie: ce comentarii aveti fata de acest top?


Pai puteai sa-ti iei RS4 ca are 4 usi, e drept ca locurile din spate sunt extrem de nepractice, dar ce mai conteaza biggrin.gif

Cat despre top... mi se pare la fel de relevant ca si miss world/miss univers si alte concursuri de frumusete... e aproape imposibil de facut un asemenea top mai ales ca e vorba de toate masinile din toate clasele.
Cu ce e mai tare Lexus LS 460 decat un rolls royce phantom... sau un skoda roomster... sau RS4 e cumva mai rapid decat un Ferrari F430 ? Sau audi TT arata mai bine decat un jaguar XKR ?
Rares29194
QUOTE(HalbaSus)
Cat despre top... mi se pare la fel de relevant ca si miss world/miss univers si alte concursuri de frumusete... e aproape imposibil de facut un asemenea top mai ales ca e vorba de toate masinile din toate clasele.
Cu ce e mai tare Lexus LS 460 decat un rolls royce phantom... sau un skoda roomster... sau RS4 e cumva mai rapid decat un Ferrari F430 ? Sau audi TT arata mai bine decat un jaguar XKR ?


Ai dreptate, atunci cand compari mere cu pere, iese compot smile.gif
Cred ca atata vreme cat masinile vor fi alese pe baza de emotii, totul e discutabil - de la design la performanta (fiecare are criteriile lui).

Din acest punct de vedere, mai degraba as da crezare unui top gen JD Power, care intreaba utilizatorii despre fiabilitatea unui model. Cel putin aici sunt investigate esantioane de utilizatori, care au facut deja o alegere.
Laurentiu_007
Nu ma mira ca castigat Lexus. Ma mira insa faptul ca a juns Mini in finala. Una sport, una limuzina si una mica. dragut smile.gif
Baby Blues
Sunt de acord cu Lexus. E o masina la care te astepti sa castige.
Ma bucur ca Audi este in top. De asemnea ma bucur ca Mini apare in finala. A fost o masina pe care am simpatizat-o mereu. Daca am redeschide topicul cu masini cool/uncool , cred ca ar castiga detasat.
_Constantin_
Nici pe mine nu ma mira ca IAR a castigat Lexus dar nu ma incalzeste cu nimic. Ma enerveaza topurile astea unde cineva spune Domne, masina anului in Romania : Opel Corsa? E o prostie sa cataloghezi masini din clase diferite, puteri si preturi diferite.

Mie mi-se pare "periculos" sa faci asemenea clasificari. Pana nu a zis Clarckson ca Avensis e boring nu s-a gandit nimeni, acum... toata lumea... asa e domne. La fel si cu Lexus asta. E o masina extraordinara, luxoasa, bine lucrata, puternica dar la care nici 1% din populatia planetei nu are acces. Deci pentru cine e topul? Pentru Lexus? Pentru Mini? Ca pentru noi in nici un caz nu e.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.