Help - Search - Members - Calendar
Full Version: ATENTIE-APARATORI DE VANT O TOUR
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Skoda
ovidiu35793
SALUT,
Am montat la dealer autorizat un set de aparatori de vant la geamurile de fata, originale pentru skoda tour. Trebuia sa nu folosesc geamurile electrice din fata o perioada de 24 ore, lucru pe care l-am respectat. Problema este ca acum la accesarea geamului electric cand acesta coboara se deplaseaza si aparatorile de vant si nu mai stau fixate in locasul lor. E vina celui care le-a montat sau asa se manifesta acestea?. Poate au mai patit si alti utilizatori aceasta chestie. Nu mai conteaza ca toata afacerea m-a costat 220 lei.
:bandit: Multumesc pentru eventuale pareri.
robert92637
Am avut si eu de gand sa cumpar dar consilierul m-a sfatuit sa renunt spunandu-mi ca voi avea probleme cu geamurile electrice. Normal trebuia sa ai niste cleme cu care sa fixezi aparatorile.
Silviu84641
Ce au paravanturile cu geamurile electrice? Cum se monteaza? La Dacie le-am pus singur si nu aveau nici o treaba cu geamurile, se prindeau cu niste cleme...
M-ai pus pe gandur, chiar ma gandeam sa imi pun niste paravanturi, mai mult pentru cand ploua, ca nu poti sa mergi cu geamul intredeschis, au un design extrem de prost si iti ploua imediat in masina....
ovidiu35793
Montajul paravanturilor a durat circa 15 min si s-a realizat prin presare, sub chederul parbrizului. Nu s-au folosit nici un fel de cleme, iar dupa un timp de 24 ore aceste accesorii imprima chederului forma finala. Problema e ca la mine se deplaseaza la manevrarea geamului, cc 1 cm si ma gandeam ca poate exista un adeziv care cei de la reprezentanta nu l-au folosit. In rest ele sunt eficiente la mers cu geam intredeschis si aduc si un plus in designul masinii.
Bogdan76299
cred ca ti-ai dat deja seama ca la actionarea geamurilor se misca chederele... asta-i cauza
ovidiu35793
Nici vorba de chedere, acestea nu au nimic.
Daca asi afla de la un expert cum anume se monteaza aceste paravanturi, ca sa pot face comparatie cu ce s-a intimplat la mine. Oricum mai fac sapaturi, deoarece sistemul de prindere aplicat nu mi se pare deloc fiabil. blush.gif
ovidiu35793
In sfarsit mi s-a rezolvat problema biggrin.gif
robert92637
Cum?
ovidiu35793
cu solutie de lipit, folosita de cei din service
:wave:
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.