Help - Search - Members - Calendar
Full Version: rovineta
Masini.ro Forum > Masini.ro > Masini.ro
bogdan84786
rovineta se poate cumpara si pentru o perioada limitata de timp, 1 saptamana de exemplu? parasesc f rar orasul cu masina si nu vreau sa o cumpar pentru un an, nu costul iei este problema ci ideea ca trebuie sa le dau bani in avans nenorocitilor!
Mariustom
Din câte știu, valabilitatea rovinietei pt cetățenii români este de 1 an.
Folosește Google.ro și vei afla informații detaliate. Se pare că doar pt cetățenii străini există și variante mai scurte ca durată biggrin.gif
Watcher
Eu am o alta intrebare pe tema asta: din cate drumuri am facut pe afara si de cate ori m-a oprit politia in anii astia de cand s-a introdus rovinieta, NICIODATA nu m-a intrebat nimeni de ea. Nici macar atunci cand era proaspat introdusa...

La voi cum e?
dan87312
ESTE INCLUSA IN PRETUL COMBUSTIBILULUI biggrin.gif
S O R I N
QUOTE(Watcher)
Eu am o alta intrebare pe tema asta: din cate drumuri am facut pe afara si de cate ori m-a oprit politia in anii astia de cand s-a introdus rovinieta, NICIODATA nu m-a intrebat nimeni de ea. Nici macar atunci cand era proaspat introdusa...

La voi cum e?


Idem.

Si inca ceva,eu nu am platit o si nici nu o sa o platesc de acum incolo.
Legionaru'
Domnule, cum se ocoleste legea in Arges! biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif
mike.omega
QUOTE(Watcher)
Eu am o alta intrebare pe tema asta: din cate drumuri am facut pe afara si de cate ori m-a oprit politia in anii astia de cand s-a introdus rovinieta, NICIODATA nu m-a intrebat nimeni de ea. Nici macar atunci cand era proaspat introdusa...

La voi cum e?

Nici eu nu sunt patit la capitolul asta, la un moment dat nici n-o lipisem prin parbriz dar au facut un reportaj la TV local si m-am simtit si eu blush.gif
stefan96343
eu o am platita dar nu am fost intrebat niciodata de ea.ce e drept in ultimul an am fost oprit numai o data:P
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.