Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Vote 4 Chevrolet
Masini.ro Forum > Masini.ro > News/Noutati
Seri
Chevrolet a prezentat astazi la Salonul Auto de la New York 3 modele de clasa mini, fiecare cu un design puternic individualizat. Dintre aceste 3 concepte se va produce in serie unul singur, cel care va primi cele mai multe voturi on-line. Modelul castigator va fi disponibil pe toate pietele unde Chevrolet este prezent, inclusiv Romania.

Puteti vota si voi la adresa: www.vote4chevrolet.com. Parerea voastra conteaza sau cel putin asa zice GM!


Chevrolet Beat este modelul cu pretentii sportive dintre cele trei, fiind propulsat de un motor 1.2 turbo, care antreneaza rotile fata. Dintre cele 3 concepte, este singurul care are interior. Poze gasiti aici.


Chevrolet Groove, modelul de inspiratie retro seamana putin cu Chevrolet HHR. Motorul este 1.0 diesel, tractiune fata. Mai multe poze aici.


Chevrolet Trax este un cross-over de clasa mini, in genul lui Fiat Panda SUV. Are un motor pe benzina de 1.0L, care transmite puterea la rotile din fata. La nevoie are si tractiune integrala, dar pentru asta nu foloseste un diferential central, puntea spate fiind cuplata la un motor electric alimentat de la baterii. Galerie foto aici.
air_wolf
votati micro-SUV-ul bicycle.gif biggrin.gif
szabo102121
QUOTE(Seri)
Chevrolet este prezent, inclusiv Romania.


Chevroletul care este prezent in romania este Daewoo toata ziua. Singura legatura care exista intre cel de la noi si cel original, din SUA, este ca ambele sunt General Motors.
Deci, votati nu votati, tot putine sanse sunt sa vedeti aceste masini pe la noi.

Oricum, prima dintre ele i-ar sta bine la gagicamea. Celelalte 2 nu-mi plac deloc.
_Theo_
blink.gif nu este vorba de chevrolet in sensul de chevrolet camaro sau corvette! aceste masinute sigur vor fi produse de Chevrolet Korea...adica de fostul DAEWOO!

on topic: am votat Groove blush.gif interesanta masinuta! nici Beat nu e rau, dar Trax parca are ochelari cu dioptrii cat fundul paharului pe post de faruri smile.gif)
Vlad95335
groove e tare rau !! imi aduce aminte de Austin Powers cu "groovy baby" biggrin.gif misto masinuta
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.