Help - Search - Members - Calendar
Full Version: leasing fiat albea
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Fiat
florin103194
sal all mi-am luat albeaaaaa de o saptamana in leasing ,mentionez ca pana acum am platit avansul +o suma de administrare.Ce-i de la leasing mi-au spus ca dupa ce primesc masina la o saptamana o sa-mi vina prin curierat rapid numerele ,cartea+talonul,dar nu au putut sa-mi spuna cati bani trebuie sa mai platesc inafara de prima rata ?Am auzit ca o sa vina taxa de prima inmatriculare 156 euro+asigurarea RCA 320 RONI+TAXA CARTE +TAXA TALON +TAXA NUMERE+ALTA TAXA DE INMATRICULARE,dar repet este ce am auzit [la coltul blocului].Poate sa ma ajute cineva? CATI BANI MA-I TREBUIE SA DAUUUUU, CA MAU RUPT ASTIA ,SUNT IN STARE SA-MI IA SI PIELEA DUPA MINE?
ValiR
Eu am platit RCA-ul, aprox 3.4 milioane lei vechi, curierul(care mi-a adus numerele, certificatul de inmatriculare si cartea de identitate a masinii) 175.000 lei si cam atat.
Tu o sa platesti in plus cred in afara de ce am scris mai sus, taxa de prima inmatriculare,
de restul eu personal nu am auzit si nici nu am platit.
Numerele provizorii au costat 600.000 lei.

Desigur va trebui in 30 de zile sa declari masina si la finante unde trebuie sa platesti impozitul. 490.000 m-a costat pe mine.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.